Chyběly dvě vteřiny. Přišel faul - a novojičínští basketbalisté padli

9:57aktualizováno  9:57
Dvě vteřiny před koncem basketbalisté Unibonu Nový Jičín ztratili utkání v Pardubicích. Za stavu 79:79 Arnold proměnil jeden ze dvou trestných hodů. Novojičínští tak v 19. kole Mattoni NBL prohráli 79:80 a klesli na páté místo.

Dušan Pandula (v černém) z Nového Jičína obchází Milana Soukupa z Plzně | foto: Daniel Beran, MAFRA

O bod před ně se po výhře ve Svitavách 79:52 dostala NH Ostrava, která však má o zápas více. Opavští si přivezli z Prostějova debakl 58:104, čímž tři kola před koncem základní části soutěže přišli o šanci hrát nadstavbovou skupinu A1.

Nový Jičín prohrál s Pardubicemi po dvou letech – po sedmi výhrách v řadě. "Utkání rozhodlo probuzení Marcuse Arnolda," řekl pardubický trenér Jan Slowiak.

"V prvním poločase dal jediný bod, tři čtvrtiny byl neviditelný, ale v závěru nás podržel." Novojičínští čtyři minuty před koncem prohrávali o devět bodů, ale 22 vteřin před koncem Pandula trojkou vyrovnal na 79:79.

"Už jsem si myslel, že vyhrajeme," povzdechl si Dušan Pandula. "Domácí si pak vzali oddechový čas – a nám už pod košem chyběl vyfaulovaný Pelikán, uhlídat Arnolda ve skrumáži bylo těžké."

K tomu Novojičínským scházel i Robert Šarovič, který má zraněný kotník. "Přesto jsme se dvakrát dokázali vrátit do zápasu, nechtěli jsme se vzdát," řekl Dušan Pandula.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Ostravský brankář Martin Šustr.
Kolegu odvezla sanitka, Šustr musel do branky. Nebyl důvod být nervózní

Brankář Martin Šustr poprvé od ledna, kdy do Baníku Ostrava přišel z Kroměříže, nastoupil v ligovém utkání. A ve velmi složité situaci.  celý článek

Karvinský trenér Josef Weber během zápasu se Zlínem
Karviná venku zase bez bodu. Zradila nás produktivita, řekl kouč Weber

Brankář Dostál pochytal šance Kalabišky, Hoška, Wágnera i Šislera. Fotbalisté MFK Karviná tak ve čtvrtém kole první ligy prohráli ve Zlíně 0:1.  celý článek

Tomáš Mičola z Baníku (v bílém) v souboji o míč s teplickými fotbalisty.
Mičola zase v základu Baníku. Po remíze si chválil Baroše i smutnil

Po zranění z konce minulé sezony se záložník Tomáš Mičola vrátil do základní sestavy fotbalistů Baníku Ostrava. A k remíze s Teplicemi 3:3 přispěl nahrávkou a...  celý článek