Diskuze

Ekologové usilují o rozšíření nedotčené přírody v Beskydech

Bez pohodlných stezek a bez tipů na restaurace a občerstvení, na které cestou můžete narazit. Tak vypadá nový průvodce českou divočinou, který v pěti kapitolách mapuje oblasti zbytků nedotčené přírody, ale i místa, kam by se divočina mohla rozšířit.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Po zkušenostech se Šumavou, kde zelení aktivisté kvůli svému zviditelnění nechali zhodit ze stolu projekt postupného přizpůsobení divočině postupným dosazováním původních dřevin a prosadili plošné zničení původních umělých smrkových porostů kůrovcovou kalamitou jsem zásadně proti.

Nechi, aby tito zelení s prominutím vypatlanci prosadili po Šumavě taky zničení beskydských horských lesů.

0 0
možnosti

J58a85n 48S48o26u42k84u86p

19. 8. 2016 17:25

Vysekávají kleč, která tam nemá co dělat a likviduje vše v dosahu - je neuvěřitelně vytrvalá a odolná. To samé se děje třeba v Jeseníkách. Postupné dosazování původních dřevin je nesmysl, ty dřeviny by se tam skrz kleč vůbec neuchytily, buk nebo javor nemá šanci přežít v takovém porostu ani rok. To je naprostý nesmysl si myslet, že může uspět ́postupné dosazování ́. Čistý smrk v těch partiích nemá taktéž vůbec co dělat. Kleč se tam nasadila jen proto, aby průmyslem zdevastované vrcholové partie neerodovaly. Kůrovcová kalamita je třeba na bruntálsku v takových rozměrech, že je stejně nezastavitelná a lesy budou zdechat po stovkách hektarů. To, že les nechaný po kůrovci svému osudu se sám zalesní potřebnou sklatbou, je ověřený fakt a holá realita.

0 0
možnosti