Diskuze

Berou kohokoliv, přesto firmám chybí brigádníci. Dospěl slabý ročník

Nízký počet dětí narozených na přelomu tisíciletí dělá problémy nejen školám, ale i pracovním agenturám a firmám, které jen s obtížemi hledají zájemce o brigády. Právě v září a říjnu je situace nejhorší.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
LJ

Zajímalo by mne, kolik nabídek brigád se v Ostravě pohybuje na té částce 110 Kč. Já osobně ačkoli koukám po brigádách neustále, tak jsem viděla minimum nabídek, které by nabízely tolik. Obvykle se to pohybuje mezi 60-80 Kč. A nutno říct, že z druhého pohledu to taky není žádná sláva. Shánění fyzicky ne příliš náročné brigády, jelikož pracovat někde ve skladu, tak jakékoli těžší věci spíše zvítězí nade mnou než já nad nimi, je poměrně náročné. A i poměrně demotivující, jelikož většina firem se domnívá, že ozvat se byť nesouhlasně po proběhnutém pohovoru, je zbytečnost. O tom, že se kolikrát neozvou vůbec po zaslaném životopisu a splnění všech podmínek, netřeba mluvit vůbec a to jsou kolikrát firmy, u kterých vidím, že zadávají inzeráty pořád znova a znova, což osobně nechápu.

1 0
možnosti
RP

Na chmelové brigádě se platilo vždycky. Aspoň pokud se jednalo o vysokoškoláky a o skizeň chmele. Kdy se muselo na poli pracovat na valníku a při vlastním česání štoků a třídění šišek na česačce, neboli na potencionálně nebezpečných pracovištích, kde tak museli pracovali lidi nad 18 let.

Pokud se na chmelovou brigádu nahnaly první ročníky střední školy, jako to bývalo na drátkování a zavádění chmele tuším v květnu, tak to bylo skutečně zadarmo, protože ti lidi ještě neměli tolik let, aby se jim tehdy dalo za tu práci legálně zaplatit.

1 0
možnosti
LH

To je to samé jako s řidiči kamionů. Dávám 50 Kč na hodinu a pak se divím, když nikdo u mě nechce na brigádu.

10 0
možnosti
PN

P78e51t43r 61N29ě72m15e61c

19. 9. 2016 9:41

Nesmíš je tak přeplácet :)

5 0
možnosti