Diskuze

Těžba přesouvala obce. A problémy způsobila i tam, kde nezačala

Těžba uhlí v regionu lidem v dolech zajišťovala obživu. Zároveň však změnila ráz krajiny, především na Karvinsku. Některé městské části vlivem těžby zcela zmizely, jiné se z ní doteď jen těžce vzpamatovávají. V dalším díle seriálu MF DNES a iDNES.cz si tato místa připomeneme.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Je to smutné, je miopravdu líto, že to takto dopadlo, někteří lidé podlehli a svédomovy prodali, zůstalo po nich prázdno. Z krásného pohodovéhoStarého Města se stala oblast, kde mají lidé strach, co bude dál.Ale je tady ještě jiná věc, místo toho, aby Karviná bojovala zato, aby v ní lidé zůstali, tak není schopna už 6let schválitzměnu územního plánu, stále se jen protahuje toto řízení, aneskutečně tím komplikuje život lidí, kteří by zde chtělistavět a mají pozemek čekající na změnu UP. Neuvěřitelně tímbrání samotnému rozvoji Karviné. Má rodina na to celou dobu čekáa už jsme toho opravdu nešťastní. Prosím pana redaktora, aťzkusí zjistit, proč je tomu tak. Já na to nemám možnosti a aninervy.

0 0
možnosti

Smutný příběh, jak může i z podzemního dolu (nebo dolů) bzniknout prázdná krajina. Téměř měsíční

0 0
možnosti

Nikdy firmě OKD neodpustím, že ze Starého Města udělala vybydlenou oblast. Byla to báječná čtvrť, kde se dalo dobře žít navzdory tomu, že šlo o část Karviné. Oči zaslepené bezmozkovitým rabováním uhlí způsobily, že Staré Město je skoro na odpis. Zdevastované a vybydlené domy, pusto a prázdno. Hanba OKD. Tohle padá jen a jen na hlavy těžařů. Rozbili fungující vztahy mezi lidmi, rozhádali dlouholeté sousedy. Zničit vše, co zničit jde, to je hlavní zásada těžařské firmy. Ale Boží mlýny naštěstí melou...

1 0
možnosti