Diskuze

Ředitelé střídají moravskoslezské nemocnice, týmy lékařů se rozpadají

Nemocnice v Moravskoslezském kraji v poslední době stále častěji mění ředitele. Někdy to vypadá, že manažeři hrají hru Škatulata, hejbejte se. Přecházejí z jednoho špitálu do druhého. V nové funkci se ale dlouho neudrží a někteří nakonec zdravotnictví opouštějí.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Problém ,,migrujících ,, manažerů se jmenuje MBa - kdo chce, tak pochopí !

Správný manažer má kolektiv stmelovat a ne rozdělovat.

Příklad z reálné praxe - lékař přes 50 let mi říkal, že je znechucený jak přijde MBa (mladý + blbý + ambiciozní), který všem oznámí : ,, do teď jste lezli po stromech, ale já to tady dám do pořádku,, - poté nastává období vydávání příkazů, zákazů, nařízení, doporučení ..... v tomto období se zvyšuje naštvanost zaměstnanců na nařízení a tak se rozpadají týmy atd ..... po roce někdy dvou se ukáže že to nefunguje a tak pan ředitel se zvedne a táhne dál - zajímavé na tomto úkazu je fakt, že většinou přijde ještě větší hovado, než to co zrovna odešlo :-P

1 0
možnosti

Jak praví klasik: "Slovo sehnat se nevyskytuje ani v cizojazyčné literatuře."

1 1
možnosti

J41i39ř91í 77K12ü83h34r

3. 5. 2017 11:50

Na to jste přišel kde?

0 0
možnosti

Týmy lékařů se už rozpadly.... A rozpad pokračuje někde dále. Vláda, ministři, stát, kraje, soukromí vlastníci (Agel) a jeho manažeři nejsou schopni (nebo i ochotni) zajistit zdravotníkům (nejedná se jen o lékaře, horší situace je u sester, ale chybí i ošetřovatelé) takové podmínky v práci, aby tam byli ochotni zůstat. Již dnes si nemocnice zdravotníky přetahují mezi sebou (a u sester se o ně ještě přetahují nezdravotnické obory), dále klesá chuť mladší generace "obětovat se" ve zdravotnictví. Existují jednodušší, lehčí a bezpečnější způsoby, jak vydělávat peníze, a počet zapřisáhlých altruistů klesá. Jak to zlepšit??? Jo, to nikdo neví. Peníze jsou oblíbeným zaklínadlem, ale to není všechno. Stačí se inspirovat na západ od našich hranic, jak se třeba v Německu, Francii či ve Švédsku snaží udržet lidi ve zdravotnictví. Důležité je přátelské pracovní prostředí, férové podmínky, zabezpečené a zaplacené pravidelné vzdělávání (to je ze zákona povinné a to si dnes všichni mimo fakultní nemocnice hradí samí a ročně jsou to tisíce korun), v nepřetržitých provozech s přesčasy určitě více než 5 týdnů dovolené (jen ve Slovinsku mají 7 týdnů), dále razantní snížení zbytečné a zdržující administrativy (papíry nás zavalí), zrušení zbytečných akreditací a rozpuštění akreditačních komisí ( v nich mají podíly bývalí ministři zdravotnictví).

A uvědomte si, pokud se už o problému píše v novinách nebo hovoří ve zprávách, tak situace bude daleko daleko horší.

5 0
možnosti
Foto

Co vím od manželky tak zdr.sestry si pravidelné povinné vzdělávací semináře určitě samy nehradí ;) , vážně ne!

0 1
možnosti