Momentka z utkání Kometa Brno - Vítkovice

Momentka z utkání Kometa Brno - Vítkovice | foto: Anna Vavríková, MAFRA

Vítkovice sice oplatily Kometě úder, ale pak při nájezdech padly

• 0
Když hráli hokejisté Vítkovic v Brně minule, prohráli tam 1:2 poté, co rozhodující branku dostali pouhých 14 vteřin před koncem třetí třetiny. Vítězný gól domácí Komety tehdy vstřelil Jakub Svoboda. V pátečním utkání 36. kola extraligy se už zdálo, že se situace zopakuje. Vítkovice znovu prohrávaly 1:2, druhou branku Komety dal opět Jakub Svoboda, jen tentokrát se trefil už ve 48. minutě.

Tehdy Vítkovice šanci na obrat neměly, teď ji ale dostaly a využily ji. V závěru základní hrací doby hráli Vítkovičtí přesilovku, nasadili do ní proti bránící čtveřici šest hráčů a risk se vyplatil. Rudolf Huna 47 vteřin před sirénou svou druhou brankou v zápase vyrovnal.

V prodloužení se Vítkovice musely bránit při vyloučení Lukáše Klimka a zvládly to. O vítězi se tak rozhodovalo až v samostatných nájezdech a v nich se jako jediný prosadil brněnský kat Vítkovic Jakub Svoboda. Ostravský klub tak vybojoval v Brně alespoň bod za prohru 2:3 na nájezdy.

"Po tom průběhu bod bereme," přiznal vítkovický gólman Filip Šindelář, který odchytal celý zápas včetně prodloužení. "Na nájezdy šel ale místo mě do branky Roman Málek. Já si na ně moc nevěřím a on je na ně specialista. Škoda, že to v nich nevyšlo, že kluci nedali ani jeden nájezd," litoval Šindelář.