Hokejové Vítkovice udolaly Mladou Boleslav. Rozhodly góly, které dělilo 44 vteřin

9:17aktualizováno  9:17
Když hosté z Mladé Boleslavi ve 37. minutě srovnali na 1:1, zdálo se, že se hokejisté Vítkovic v 50. kole extraligy na body ještě hodně natrápí. Jenže přišla poslední minuta druhé třetiny a s ní dvě branky domácích.

Vítkovický Denis Řehák (vlevo) se raduje z úvodního gólu. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Nejprve se v čase 39:00 trefil Petr Pohl po parádním průniku a ideální přihrávce Lukáše Klimka. A 16 vteřin před druhou sirénou prostřelil mladoboleslavského gólmana Marka Schwarze Jan Káňa po přihrávkách Viktora Ujčíka a Jiřího Burgera.

"Tahle minuta rozhodla," uvedl vítkovický asistent trenéra Zdeněk Moták. "Šli jsme do menšího trháku a ve třetí třetině jsme si to už pohlídali. Držíme se na příčce zaručující play-off a to je podstatné."

Přitom vstup domácích do utkání nebyl zdaleka ideální. "Byl to první zápas po reprezentační pauze a taková utkání bývají ošidná," upozornil Moták. "Byli jsme zpočátku ustrašení, nedůrazní, ale bylo důležité, že jsme první třetinu vyhráli 1:0," uznal vítkovický asistent.

"Bohužel. Byli jsme domácím více než vyrovnaným soupeřem, předvedli jsme dobrý výkon. Ale rozhodla úspěšnost v přečíslení dvou na jednoho," uvedl asistent mladoboleslavského kouče Vladimír Hiadlovský. "Domácí z toho dali dva góly, my jsme měli takových situací snad pět a nepřineslo to žádný gól."

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Tepličtí Admir Ljevakovič (vlevo) s Aleksandarem Šušnjarem bojují o míč s...
Baník - Teplice 3:3, domácí otočili skóre, o výhru přišli v závěru

To byl blázinec. Ostravští fotbalisté po půlhodině s Teplicemi prohrávali 0:2, ale během dvaceti minut druhého poločase dali tři góly, skóre otočili, ale...  celý článek

Tomáš Wágner z Karviné (vpravo) kazí rozehrávku mladoboleslavského Patrizia...
Doma a venku, to je vždy jiná Karviná. Roli hraje i psychika, míní Weber

Výkony doma a venku, to je v případě fotbalistů MFK Karviná něco úplně jiného. Na svém stadionu dřou, srdnatě se pouštějí do útočení. A na hřišti soupeře? Tam...  celý článek

Sparťanský brankář Sami Aittokallio sleduje, co se před ním děje v duelu proti...
Sparta prohrála s Eisbären a na berlínském turnaji skončila druhá

Hokejisté Sparty prohráli na turnaji v Berlíně s domácími Eisbären 3:6 a skončili druzí právě za nedělním sokem. V prvním duelu vyhráli Pražané v sobotu nad...  celý článek