Geocaching

Geocaching | foto: Profimedia.cz

Hráči geocachingu proslídí Ostravsko, kraj schoval sto schránek

  • 6
Neobvyklé turistické lákadlo připravil moravskoslezský krajský úřad. Po kraji schoval sto schránek, takzvaných kešek, které mají hledat vyznavači stále populárního geocachingu. Do populárních, ale i méně známých míst Ostravska a dalších regionů tak vyrazí i lidé, kteří by jinak do kraje nezavítali.

Hledání pokladů dle indicií, luštění hádanek, pátrání na tajemných místech a sbírání razítek z nalezených kešek do speciálního pasu. To je geocaching - novodobé hledání pokladů s pomocí navigačního systému GPS.

Přečtěte si podrobněji, co je geocaching

Jednou ze základních myšlenek geocachingu je umisťování plastových schránek na místech, která jsou něčím zajímavá, a přesto nejsou turisticky příliš známá. Projekt Moravskoslezský geocaching nabízí tematické okruhy: pověsti kraje, technické unikáty, poklady bílé paní, vodníkovy dušičky, cesta do města nebo osobnosti Moravskoslezského kraje.

Bez GPS nelze geocaching hrát, schránku, nebo-li kešku, nenajdete.

"Pravidla pro hru Moravskoslezský geocaching jsou velmi podobná pravidlům oficiální hry geocaching. K tomu, abyste se mohli stát hráčem Moravskoslezského geocachingu, potřebujete GPS, registraci na stránkách www.geocaching. com a pas Moravskoslezského geocachingu," říká mluvčí kraje Šárka Vlčková.

Originální pas si hráči, mezi sebou nazývaní "kačeři", mohou stáhnout z internetové stránky www.msgc.cz nebo vyzvednout v jakémkoli moravskoslezském informačním centru. Geocaching je vhodný nejen pro vyznavače adrenalinu, ale také pro rodiny s dětmi.

"Každých šest měsíců se navíc budou konat tematická setkání hráčů. Dvě zimní a dvě letní. Budou doprovázena soutěžemi o hodnotné ceny," dodává Vlčková.

,