Všechny překážky z venkovního skateboardového parku u bazénu v Karviné zmizí....

Všechny překážky z venkovního skateboardového parku u bazénu v Karviné zmizí. Co na uvolněném place v budoucnu bude, se zatím neví. | foto: MÚ Karviná

Karvinští skejťáci si polepší. Město jim chce za miliony koupit halu

  • 3
Opuštěná hala bývalých drátoven za letním koupalištěm v Karviné možná brzy najde nové využití. Za uspořené zhruba dva miliony by město po souhlasu zastupitelstva mohlo objekt koupit pro skateboardisty. Ti dosud jezdili na už nevyhovující ploše u bazénu.

Členové skateboardového Wheel clubu z prostranství blízko bazénu už demontovali a odvezli všechny překážky. Prostor by měl být zcela vyklizený do týdne.

„Plochy ani překážky už pár let nevyhovují, opravy byly jen provizorní a problém neřešily, překážky jsou přes patnáct let staré a mohou už být opravdu nebezpečné,“ sdělil Petr Dyszkievicz ze správy sportovních zařízení města.

Co bude s uvolněným placem se zatím neví. Město pozemky možná využije při rekonstrukci bazénu. Skateboardisté a in-line bruslaři pravděpodobně najdou azyl pod střechou, kde budou moct trénovat za každého počasí. Radní totiž doporučili zastupitelstvu ke schválení nákup budovy bývalých drátoven, v níž by v budoucnu mohl vzniknout právě nový skatepark.

Nákup haly by město zaplatilo z přebytků v loňském rozpočtu. Co přesně v hale bude a zda poskytne případně vyžití i širší veřejnosti by se mohlo vědět v červnu.

„Prostory jsou k mání, jsou vytipované a pro tyto účely se hodí. Přišel s tím za námi sám Wheel club, který skate a extrémní sporty ve městě zastřešuje. V návrhu jsou dva miliony korun pro nákup budovy,“ sdělila mluvčí města Šárka Swiderová.

Atleti mají smůlu

Když zastupitelé přidělení peněz 30. dubna odsouhlasí, o dva měsíce později dostanou na stůl k projednání propracovanější návrh už s konkrétnější sumou a přesnějším výčtem toho, jak halu vybaví.

„Pokud zastupitelé nákup budovy schválí, pak by se ještě letos mohlo začít s úpravami. Nejdůležitější je bezpečnost sportovců, dnes venkovní hřiště bezpečné příliš není,“ podotkl náměstek primátora Jan Wolf.

Zastupitelé budou na jednání koncem dubna přidělovat i na další různé investice dohromady 125 milionů korun, část jsou peníze z loňského rozpočtu, část je z dlouhodobých rezerv.

„Většina peněz by měla jít na opravy chodníků, silnic, do zeleně a celkového zvelebování města. V návrhu je rezerva pro opravy zámku Fryštát, ale taky částka vyčleněná na nákup velké ubytovny, kterou chce město přebudovat na byty pro seniory,“ vyjmenovala několik příkladů mluvčí. 

Město sice v kase peníze na investice má, někteří sportovci si však na lepší podmínky museli nechat zatít chuť. Stavbu šestidráhového atletického oválu město před časem zrušilo kvůli problémům s výkupem pozemků. Zástupce atletů navíc město osočil z ovlivňování majitelů parcel (psali jsme o tom zde).