Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Moravskoslezský kraj zlepšuje podmínky pro třídění

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01
Moravskoslezský kraj se postupně zlepšuje ve třídění odpadů. Za rok 2010 dosáhl meziročního nárůstu výtěžnosti tříděného sběru plastů, papíru, skla a nápojového kartonu ve výši 6 %, některá města jako Havířov dokonce 25 %.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek

Autorizovaná obalová společnost EKO-KOM, a.s. v rámci dlouhodobé spolupráce s krajským úřadem Moravskoslezského kraje podporuje třídění odpadu v regionu. V letošním roce bylo v rámci společné spolupráce poskytnuto zdarma městům a obcím 787 barevných kontejnerů na tříděný odpad.

Jejich rozmístění doplňuje soubor informačních a vzdělávacích aktivit s názvem TŘÍDÍME!!! Největší množství aktivit na podporu třídění odpadu je směřováno do okresů Karviná a Ostrava, které patří mezi oblasti s největším potenciálem růstu výtěžnosti tříděného sběru odpadu.

Kromě odpadové expozice a rozšíření třídění odpadů v ostravské zoo je to například distribuce 1 700 speciálních tašek na tříděný odpad do domácností v Karviné, Havířově a Bohumíně, která proběhne v polovině listopadu. V 12 největších městech kraje budou navíc v listopadu polepeny kontejnery na směsný odpad samolepkami, které budou informovat o tom, jaký odpad lze vytřídit, a tedy nepatří do směsných nádob.

Komunikační aktivity jsou zaměřeny také na odborníky v oblasti odpadového hospodářství z řad státní správy a samosprávy Pro ně EKO-KOM, a.s ve spolupráci s Moravskoslezským krajem připravil 5 specializovaných seminářů.

V jejich rámci účastníci probírají témata integrovaného krajského systému nakládání s odpady a roli měst a obcí v celém systému nakládání s odpady. Zástupci měst a obcí se sejdou také 1. prosince, kdy budou v rámci soutěže O KERAMICKOU POPELNICI vyhlášeny výsledky výtěžnosti tříděného odpadu v městech a obcích Moravskoslezského kraje.

V Karviné se díky kampani zvýšilo množství vytříděných odpadů

V Karviné se díky kampani a novým službám výrazně zvýšilo procento separace odpadu, radnice rozdá tašky a školy dostanou dotace. Až o osm procent se meziročně zvýšilo množství vytříděných odpadů v Karviné. Radnice zintenzívnila osvětu a spolupracuje také se společnostmi, které se na třídění zaměřují - díky tomu jsou ve spolupráci se společností EKO-KOM, a.s. od 17. listopadu domácnostem poskytovány speciální tašky na tříděný odpad.

Barevné kontejnery na tříděný sběr se postupně vyměňují za nové a jsou také výrazně označeny nálepkami a to tak, aby lidé přesně věděli, co kam patří. Od autorizované obalové společnosti EKO-KOM, a.s.dostalo město bezplatně zapůjčeno celkem 170 nových nádob na separovaný sběr. Do třídění odpadů se v létě výrazně zapojily také karvinské školy a školky, kam byly umístěny desítky nádob na třídění odpadů.

Návštěvníci ostravské zoo mohou nově třídit odpad

V ostravské zoo mohou návštěvníci třídit odpad. V zoo vznikla celkem čtyři sběrná hnízda na plast a papír. Lidé, kteří jsou zvyklí odpad běžně třídit v domácnostech, tak mohou využít modré a žluté kontejnery také v zoo.

"V České republice třídí odpad podle posledních průzkumů dvě třetiny obyvatel. Řada z nich určitě ocení možnost třídit odpad také na výletu do ostravské zoologické zahrady, která je turistickou atraktivitou s nejvyšší návštěvností v Moravskoslezském kraji. Celý projekt odpovídá jednomu z našich cílů, kterým je podpora třídění odpadu mimo domácnost," uvedl Lubomír Janda ze společnosti EKO-KOM.

Unikátní je expozice v tom, že lidem ukazuje průběh zpracování tříděného odpadu a také finální výrobky z recyklátů. Ve speciálních boxech se mohou lidé seznámit například s postupem zpracování vytříděných PET lahví na vlákna, současně přitom mohou prakticky využít výrobky z recyklovaných plastů - chodník z plastových dlaždic, plastové lavičky nebo ruské kuželky.

Více informací o kampani TŘÍDÍME!!! najdete na webu www.tridime.info.Témata: Ostravsko, školka, Zoo


Hlavní zprávy

Další z rubriky

Čivava
Fotbalista po hádce s přítelkyní vyhodil psa z okna, zvíře nepřežilo

Havířovský fotbalista čelí obvinění, že po hádce s přítelkyní vyhodil v ulici J. Švermy z okna čivavu její matky. Zvíře mladá žena hlídala, když majitelka byla...  celý článek

(ilustrační snímek)
V Opavě začíná oprava tahu na Hlučín a Polsko. Nákladní auta musí jinudy

Testem trpělivosti se načas stane průjezd Opavou. V pondělí tam začne oprava jednoho z nejvytíženějších tahů, silnice na Hlučínsko a Polsko. Pocítí ji i řidiči...  celý článek

Policisté pátrají po muži, který se pokusil znásilnit ženu v Ostravě
Žena se ubránila znásilnění na zastávce vymyšlenou chorobou

Neznámý muž se před pár dny v Ostravě pokusil znásilnit čtyřiačtyřicetiletou ženu. Ta ho od činu odradila vymyšlenou nemocí. Z místa činu pak s agresorem...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.