Vítkovický Patrik Suchánek (vlevo) brání ostravského Robina Židela.

Vítkovický Patrik Suchánek (vlevo) brání ostravského Robina Židela. | foto: MF DNES

Musíme dohnat fyzičku, plánuje si obránce ostravských florbalistů

• 0
Ve víkendovém derby s 1. SC WOOW Vítkovice drželi florbalisté FBC ČPP Remedicum Ostrava těsnou jednogólovou ztrátu 2:3 až do 47. minuty. Pak ovšem jako by odpadli a inkasovali v závěrečné části šest branek. Nakonec prohráli 4:9.

"Nezachytli jsme nástup Vítkovic. Pak nás domácí válcovali," povídal obránce FBC Ostrava Pavel Machala, jenž má i zkušenosti z reprezentace.

Vypadalo to, jako byste najednou přestali úplně hrát. Co se s vámi stalo?
Jednoduše jsme nedokázali s Vítkovickými držet tempo. Proto jim to tam napadalo.

Nakonec z těsného rozdílu ve skóre po dvou třetinách bylo téměř deset inkasovaných branek. Jak moc to zacloumá s vaší psychikou?
Ono je víceméně jedno, jestli bychom dostali desítku, nebo ne. Teď už se musíme soustředit na to, že nás čeká doma poslední zápas tohoto kalendářního roku, po kterém bude asi měsíc pauza.

Ta je pro vás důležitá?
Budeme mít tři týdny na trénink fyzičky.

Jenže v tom posledním letošním zápase vás čekají mistrovské Střešovice. Zvládnete to?
Máme na konci roku hodně těžký los. Musíme se s tím nějak poprat. Střešovičtí taky budou určitě unavení. Kdybychom udělali nějaký bodík, bylo by to super.