Na dvě branky Vítkovičtí odpověděli, na třetí úder Pardubic už ne

10:16aktualizováno  10:16
Dvě a půl minuty před koncem třetí třetiny trefil vítkovický Tomáš Káňa tyč. Ve čtvrtém duelu čtvrtfinálové série mezi Vítkovicemi a Pardubicemi tak hosté se štěstím uhájili výhru 3:2. Stav série je 2:2.

PRŮNIK. Útočník Vítkovic Viktor Ujčík se snaží protáhnout mezi dvěma pardubickými obránci. | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

Dva rychlé zásahy pardubického Jana Starého hráče Vítkovic ve čtvrtém duelu čtvrtfinálové série nezlomily. Bojovali, snažili se a ve druhé třetině se dočkali zaslouženého vyrovnání.

Jenže 25 vteřin poté, co podruhé skórovali, odpověděli hosté třetím gólem. Na ten už Vítkovičtí přes enormní snahu odpovědět nedokázali a prohráli 2:3. Stav série hrané na čtyři vítězství je tak vyrovnaný 2:2.

"Jediným pozitivem tak je, že jsme dokázali o vyrovnání bojovat do posledního možného momentu," řekl nejzkušenější vítkovický útočník Viktor Ujčík. "Ale Pardubice znovu velmi dobře bránily, do mnoha šancí nás nepouštěly."

A když už se vítkovičtí přece jen dokázali přes obranu soupeře ve třetí třetině prodrat, neměli v zakončení tolik štěstí jako v pondělí, kdy vyrovnali na 2:2 deset vteřin před koncem třetí třetiny.

"Bylo třináctého. Když jsem jel na zimák, píchl jsem gumu. Jezdím sem celý rok a přijde to teď. Nebylo to dobré znamení," povídal Ujčík.

Třeba Tomáš Káňa chvíli před koncem trefil tyč, Vítkovice byly blízko vyrovnání i při závěrečné hře bez brankáře, ale tentokrát se jim na rozdíl od třetího utkání série nepodařilo dopravit puk do branky Pardubic.

"V power-play jsme měli více štěstí než v pondělí," oddechl si pardubický kouč Pavel Hynek. "Ale klobouk dolů před tím, co oba týmy v sérii předvádějí. Je to hokej na doraz. Pro nás bylo tentokrát důležité, že jsme dokázali rychle odpovědět gólem na 3:2."

Vítkovický kouč Mojmír Trličík litoval nepovedeného úvodu. "Trošku levně jsme pustili soupeře do vedení a to jsme těžko doháněli. A když se to povedlo, zase nám odskočili," mrzelo Trličíka.

Pátý zápas čtvrtfinálové série se hraje v pátek od 18 hodin v Pardubicích, šestý bude v neděli v Ostravě.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Jakub Mareš ze Slovanu Bratislava  a Lukáš Pazdera ze Zlína (vpravo).
Odchod Pazdery ze Zlína? Ihned, nebo podzim bez fotbalu

Dva dny před startem první ligy stále není jasné, kdo povede zlínské fotbalisty do jejich historické sezony jako kapitán. Vše zamotal zcela nečekaný krok...  celý článek

Do přípravy Baníku Ostrava se zapojil také stoper Martin Šindelář (vpravo),...