zápas skupiny I.

komentoval Miroslav Najdek

Česko - Nizozemsko 1:3 (15:25,17:25,25:19,20:25)
14:43
Česká republika prohrává po čtyřech setech s výběrem Nizozemska 1:3 na sety, když v tom posledním český tým prohrál 20:25.
14:40
Až třetí mečbol využívají Nizozemci, když přesně a tvrdě útočí Olsthoorn. Smečí končí čtvrtý set a připisuje v něm i v celém zápase vítězství na nizozemskou stranu.
14:39
Nizozemci nevyužili ani druhý mečbol a český tým bojuje do poslední chvíle - 20:24.
14:38
Když Kubala posílá z podání míč do sítě a Novák smečuje mimo hřiště, vedou Nizozemci 18:24 a od zisku vítězství je dělí jediný míč.
14:37
Dvakrát v řadě se prosazují Nizozemci a opět odskakují ve skóre na 17:22. Další útok však končí na české hradbě - 18:22.
14:34
Lébl razatně posílá míč prudkou smečí mezi Nizozemce a snižuje na 17:20.
14:33
Za stavu 15:19 si český tým opět vybírá oddechový čas. Poté Jakub Novotný skvělou smečí snižuje na 16:19. Vzápětí se mu nedaří ale podání a Nizozemci opět vedou o čtyři body 16:19.
14:31
Další útok Nizozemců je ale úspěšný a Jakub Novotný vzápětí smečuje do autu - 15:19.
14:29
Olsthoorn dostává Nizozemce do vedení přesným smečem 12:17, ale český tým třemi body v řadě snižuj až na 15:17, když Lébl boduje přímo z podání.
14:27
Shuila bohužel napodobil i Dubš a jeho podání končí v autu - Nizozemsko opět vede o čtyři body 12:16.
14:26
11:15 - Nizozemci získali čtyřbodový náskok, když se jim na síti podařilo výborně zablokovat české útoky. Shuil podává do autu a skóre se mění na 12:15.
14:24
Nizozemci si udržují až dvoubodový náskok a do vedení 9:12 se dostávají po smeči Jakuba Novotného, který však mířil do autu. Český tým si vybírá oddechový čas.
14:22
Gortzen posílá míč rovněž do sítě - 7:8.
14:20
6:8 - český tým vedl ještě po tvrdé smeči Kubaly 4:3. Nizozemci otáčí na 4:5 a po sérii nepovedených servisů do sítě van de Goora, Černouška, Shuila a Marka Novotného je stav 6:8.
14:18
Novák servíruje do sítě a skóre je opět vyrovnané 3:3.
14:15
Český tým vede 3:2, když hráči dokázali úvodní dvoubodové vedení Nizozemců obrátit.
14:14
Začal čtvrtý set zápasu, ve kterém zatím český výběr prohrává na sety 1:2.
14:12
Čeští reprezentanti si nenechali vítězství v setu ujít, když proměnili druhý setbol. Nummerdor své podání posílá do autu a český tým vyhrává ve třetím setu 25:19.
14:10
Olsthoorn snižuje na 22:17.
14:09
Češi pokračují v dobrém výkonu, povzbuzováni diváky, kteří v hale ožili. Český tým se dostává po autovém servisu Nummerdora do vedení 22:16 a Nizozemci si vybírají další oddechový čas.
14:07
češi zlepšili výkon a dostali se do vedení. Za stavu 18:15 si Nizozemci berou odechový čas.
14:03
Nizozemci zablokovali Nováka a snížili na 16:15.
14:01
Nizozemci vedli 12:13, když Nummerdor servíroval do sítě a van de Goor smečoval do autu, český tým opět vedl. Shuil ještě vyrovnal, ale tvrdý smeč Jakuba Novotného a skvělý blok posunul český tým poprvé do dvoubodového vedení 16:14.
14:00
Češi srovnávájí po bodové výměně na 9:9.
13:59
Nizozemce posílá do vedení Shuil a van de Goor - 5:7, ale český tým opět srovnává díky dobré obraně. Jakub Novotný však servíruje do sítě a Nizozemci opět vedou o bod 7:8.
13:57
Třetí set je stále vyrovnaný. Až do stavu 5:5 Nizozemci stále udržují jednobodový náskok a čeští hráči dotahují ztrátu.
13:55
Stejný hráč ale vzápětí skvěle smečuje a Nizozemci se opět ujímají vedení 2:3. Marek Novotný krásně ulil míč na síti a srovnává 3:3.
13:53
Čechům pomohl Gortzen, který servíroval do autu - 1:1. Nizozemci opět vedou, ale van de Goor opět servíruje do sítě - 2:2.
13:50
Začíná třetí set utkání. Nizozemci se hned v úvodu ujali vedení smečí Olsthoorna - 0:1.