Opavský Lumír Sedláček (vlevo) během jarního zápasu druhé ligy proti Sokolovu.

Opavský Lumír Sedláček (vlevo) během jarního zápasu druhé ligy proti Sokolovu. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Opavští fotbalisté mají za sebou těžký test, Karviná už zúžila kádr

• 0
Na nový ročník druhé ligy se poctivě připravují i fotbalisté Slezského FC Opava a MFK Karviná. Opavané sehráli těžké přípravné utkání s prvoligovým Slováckem, ve kterém prohráli 3:4.

"Byl to pro nás slušný test," řekl na klubovém webu opavský kapitán Lumír Sedláček. Opavští šli do vedení hned v 1. minutě zásluhou ofenzivní posily Hynka Prokeše. Poté však další dvě gólové příležitosti promarnili. "To nás může mrzet," zalitoval Sedláček.

Slovácko se totiž brzy dostalo do hry, pomohly mu i dva pokutové kopy. První za hru rukou, druhý za faul. "Je smutné, že přípravné zápasy musí rozhodovat takové kontroverzní momenty," zlobil se Lumír Sedláček. "Penalty? Realita byla jiná."

Opavané se přesto nezlomili, ve druhé půli zabrali a vstřelili dvě branky. "Druhý poločas nebyl z naší strany špatný. Celkově jsme podali dobrý výkon, stydět se za něj nemusíme. Ale jak jsem již řekl, škoda těch kontroverzních momentů," zhodnotil utkání opavský kapitán. Další přípravný duel čeká Opavany zítra v Liptovském Mikuláši.

Hráči MFK Karviná mají za sebou první zužování kádru. Z něj trenér Pavel Malura vyřadil Michala Gondu, Olina Bartozela a Lukáše Bartošáka. Ten odchází na hostování do Viktorie Žižkov, Bartozel se vrátí do Brumova a Gonda si angažmá zatím hledá.

"K další selekci dojde po pátečním zápase s Bielsko-Bialou," uvedl na klubovém webu kouč Malura. Tým pak čeká soustředění v Rakousku. "Tam odcestuje 20 hráčů a dva brankáři, kteří se poperou o místo v základní sestavě."

Slovácko - Opava 4:3 (4:1).

Branky: 16. Došek, 23. Došek (penalta), 27. Kovář, 45+2. Volešák (penalta) - 1. Prokeš, 64. Žmolík, 67. Uvíra.

Opava: Květon - Hrabina (30. Wirth), Uvíra, Kuděla (61. Schaffartzik), Zapletal - Metelka, Ficek, Sedláček (61. Lokša) - Šrom (61. Žmolík), Prokeš - Radzinevičius (61. Swiech). Trenér Mazura.