Vítkovický Patrik Suchánek (vlevo) brání ostravského Robina Židela.

Vítkovický Patrik Suchánek (vlevo) brání ostravského Robina Židela. | foto: MF DNES

Ostravští florbalisté vedli ve finále už 6:2, přesto padli

• 0
Jako by byli pořád nepoučitelní. Florbalisté FBC Remedicum Ostrava už mnohokrát zažili, že podcenit závěr utkání se střešovickým Tatranem se nevyplácí. Několikrát tak v minulosti přišli o šanci urvat mistrovský titul, kdežto Tatran už jich má třináct.

Zaváhali tak i letos v základní části, kdy nad Střešovicemi doma vedli 7:3, a přesto prohráli 7:8 po prodloužení. A nepoučil je ani sobotní první duel finálové série, který měl pro ně šťastný konec.

V sobotu vedli hráči FBC Ostrava více než 40 minut nad Střešovicemi 2:1, ale v poslední minutě nechali soupeře vyrovnat. Nezlomilo je to, po necelé minutě a půl prodloužení vstřelil Jan Daniš vítězný gól na 3:2.

Do nedělního druhého zápasu tak šli s vedením 1:0 v sérii. A začali zase skvěle. Po první třetině vedli 4:1, po dvou třetinách byl stav 5:2. V závěrečné dvacetiminutovce dokonce navýšili Ostravané skóre na rozdíl čtyř branek (6:2).

Jenže pak Tatran udeřil. Během jediné minuty třikrát skóroval a vzápětí strhl vedení na svoji stranu. "Bohužel, ve florbale je možné všechno," kroutil hlavou kouč FBC Ostrava Martin Smeták.

"Přitom jsme si ve třetí třetině vytvořili šance, ale neproměnili jsme je. Pak nám tam spadly dva ušmudlané góly, vložilo se do toho vyloučení, udělala se nějaká ta chyba a bylo to," líčil Smeták, který přišel v prvním finálovém duelu o útočníka Michala Šmídu, jenž si pochroumal kotník.

Finálová série se tak přesouvá do Ostravy za stavu 1:1. "Hraje se za týden a to je dlouhá doba. Teď nás ztracené vedení mrzí, ale za chvíli to bude v pohodě," prohlásil obránce Pavel Machala.