Třinecký Jakub Orsava (vlevo) bojuje o puk s kladenským Michalem Dragounem

Třinecký Jakub Orsava (vlevo) bojuje o puk s kladenským Michalem Dragounem | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Třinečtí hokejisté přestali střílet góly, tři zápasy nezískali ani bod

• 0
Třinecká útočná síla se zasekla. Oceláři v minulých třech kolech extraligy dali pouze tři góly. Třikrát za sebou prohráli. V úterý doma s Kladnem 2:3.

Do útoku se po problémech se zády vrátil kapitán Radek Bonk a trenéři povolali Rostislava Marosze z prvoligového Havířova, leč ani s nimi se třinečtí střelci neprobrali. V úterý sice dali dva góly, oba však v přesilovce.

"Ta ztráta nás hodně mrzí," prohlásil třinecký trenér Jiří Kalous. "Zápas jsme neodehráli špatně, měli jsme šance, ale doplatili jsme na individuální chyby."

Třinečtí po trefě Adamského, ke které ho nasměroval Linhart ve 28. minutě, vedli. Ožili, ale zapomněli na Machače, který svůj nájezd ve 32. minutě proměnil. Poté se propadli do křeče.

"Většinou zkouším střílet na vyrážečku, a to se mi povedlo," řekl Patrik Machač ke svému prvnímu extraligovému gólu. "V Třinci navíc není moc dobrý led, takže jsem ani nechtěl dělat nějakou kličku."

Trenér Kalous vidí problém v tom, že hráči neproměňují šance. "Musíme znovu získat klid na hokejky, protože šancí máme dost v každém zápase," prohlásil.

Jenže v minulých dvou domácích duelech jich zase tolik neměli. "My jsme se k výhře odrazili bojovností a obětavostí," prohlásil kladenský trenér Zdeněk Vojta. "V závěru se k nám přiklonilo štěstí."

To Třinečtí v čase 56:01 při své přesilovce odvolali brankáře a v šesti proti čtyřem snížil Polanský na 2:3. Oceláři prakticky dohrávali bez brankáře, trefili tyčku, ale ani tentokrát nebodovali. Už potřetí za sebou.