Třinec kraloval v Litvínově, pomohl mu fantastický závěr první třetiny

11:18aktualizováno  11:18
17. minuta 0:1. 18. minuta 0:2. 19. minuta 0:3. 20. minuta 0:4. Fantastický závěr první třetiny předvedli v 8. kole extraligy na ledě Litvínova hokejisté Třince. A protože další gól už nepadl, odvezli si Oceláři 3 body za výhru 4:0.

Třinecký útočník Martin Adamský (vpravo) se raduje se spoluhráči z gólu. | foto: Zavoral LiborČTK

Přitom Třinečtí se dožadovali ještě jedné branky, a to ještě před svým gólostrojem. V 17. minutě totiž Orsava střílel do tyčky a po dorážce skončil puk v brance. Rozhodčí ale gól pro postavení hráče v brankovišti neuznal.

"Viděl jsem jednoznačně, že branka měla platit. Rozhodčí se měl aspoň podívat na video. Já i Honza Peterek jsme ho žádali, aby se podíval. Nevím, proč se nepodíval, když to byla sporná situace," povídal třinecký obránce Daniel Seman. "Taková situace vás ale nakopne. Jsme rádi, že jsme potvrdili formu z první třetiny."

Brankář Ocelářů Peter Hamerlík si připsal druhé čisté konto v sezoně i díky tomu, že vychytal zkušeného litvínovského tahouna Martina Ručinského. "Pomohla mi tyčka," přiznal Hamerlík. "Další z klíčových momentů byl, že jsme ubránili oslabení ve třech proti pěti," poznamenal třinecký brankář.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Třinecká gólová radost.
Hokejové přípravy:Třinec přehrál Mylhúzy, Chomutov zdolal Kärpät Oulu

Hokejisté Třince vyhráli ve druhém vystoupení na Rona Cupu v Trenčíně nad francouzským celkem Mulhouse Scorpions 6:1 a navázali na čtvrteční úvodní vítězství...  celý článek

Casey Wellman z Frolundy dostal puk do sparťanské sítě. Tomáš Pöpperle ani Jan...
Liga mistrů směle hledí do budoucna. Ubylo klubů, přibýt má prestiže

Hokejová Liga mistrů, která příští týden vstoupí do svého čtvrtého ročníku, chce nadále budovat svou značku a prestiž. V novém formátu po redukci na 32...  celý článek

Tomáš Zajíc ze Slovácka si kryje míč, napadá ho Martin Šindelář z Ostravy.
Šindelář po debaklu Baníku: Takový výprask se nedá jen tak zapomenout

Lehkovážnost? Chybějící ostražitost? Ztráta zodpovědnosti? „Dostali jsme výprask,“ prohlásil Martin Šindelář, stoper ostravského Baníku, po prohře se Slováckem...  celý článek