Třinecký Tomáš Linhart (vlevo) uniká Jaremu Karjalainenovi z Tappary Tampere.

Třinecký Tomáš Linhart (vlevo) uniká Jaremu Karjalainenovi z Tappary Tampere. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Linhart zařídil Třinci na plzeňském ledě alespoň jeden bod

• 0
Podruhé v sezoně hokejoví Oceláři Třinec dotáhli utkání až k samostatným nájezdům. Tentokrát v nich neuspěli, v Plzni prohráli 2:3. Alespoň bod jim čtyři minuty před koncem základní hrací doby zajistil Linhart, když z levého kruhu prostřelil obránce i gólmana Machovského a vyrovnal na 2:2.

„Máme bod a jedeme dál,“ prohlásil třinecký útočník Tomáš Plíhal. Připustil, že Oceláři stále ještě nehrají v úplné pohodě.

Třinečtí hokejisté jsou od minulé sezony extraligovými rekordmany v počtu výher za sebou. To jich měli 13. Letos se jim však nedaří rozjet nějakou vítěznou sérii. Zatím dokázali vyhrát pouze dvakrát po sobě.

„Potřebujeme udělat nějakou šňůru a chytit se. Hráči tu jsou kvalitní, což obemíláme pořád dokola, ale bohužel zatím se to neodrazilo na výsledcích,“ řekl třinecký brankář Peter Hamerlík. „Potřebujeme si zvednout psychiku a to dokážeme jen výhrami.“

Oceláři odehráli šestý zápas pod novými trenéry Reném Muchou a Markem Malíkem. Je znát, že se herní projev mužstva lepší? „Každý trenér má svoje věci a my se snažíme dělat, co nám řeknou,“ uvedl Peter Hamerlík. „Když to budeme dodržovat, budeme vyhrávat, což se ukázalo v těch zápasech, v nichž jsme byli úspěšní.“

Uznání si zasloužil třinecký obránce Josef Hrabal. Tleskali mu plzeňští diváci, když v 9. minutě za stavu 1:0 jel za rozhodčími, aby zrušil jimi signalizované vyloučení jednoho z domácích hráčů. Toho chtěli sudí vyloučit za podražení, leč Hrabal výhodu odmítl, jelikož podklouzl bez cizího zavinění.