Třinečtí hokejisté Martin Lojek a Jan Peterek se radují ze vstřelené branky

Třinečtí hokejisté Martin Lojek a Jan Peterek se radují ze vstřelené branky | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

Třinec má pohár, slaví i Vítkovice. A vzájemný duel přinesl parádní hokej

• 1
Reklama na hokej. Rychlost, šikovnost, důraz, parádní akce, nádherné góly, efektní zákroky brankářů. To vše bylo k vidění ve včerejším derby hokejistů Vítkovic a Třince.

A vše korunoval výtečný obrat domácích Vítkovic, které od 29. minuty prohrávaly 1:4, ale nakonec vyhrály 5:4. Aplaus sklidili od 8 047 diváků jak domácí, tak hosté.

Ti po utkání přebrali od prezidenta Českého svazu ledního hokeje Tomáše Krále pohár pro vítěze základní části extraligy.

"Sice jsme nezačali dobře, ale to, že jsme se dokázali zvednout a otočit, je pro naše sebevědomí důležité," přiznal vítkovický útočník Petr Pohl. Právě jeho dvě branky v rozmezí 25 vteřin znamenaly na přelomu 51. a 52. minuty vyrovnání skóre a vítězný gól.

Co se s třineckým týmem stalo? "Nic, vybrali jsme si slabší chvilku," prohlásil třinecký útočník Jan Peterek. "My jsme předtím ale také dali rychlé branky."

Třinečtí v minulé sezoně vedli na ledě Vítkovic 4:0, leč prohráli na samostatné nájezdy. Teď se situace opakovala. "Vymýšleli jsme ptákoviny a za to nás domácí potrestali," komentoval obrat třinecký útočník Jan Peterek. "V play-off si na to budeme muset dát pozor."

To potvrdil i třinecký kouč Pavel Marek. "Musí to pro nás být poučení," řekl.

"My jsme ale měli pořád o co hrát," připomněl Pohl, že Vítkovice se mohly teoreticky vyšvihnout na druhé místo za Třinec. To by ovšem musel Liberec zaváhat s Českými Budějovicemi.

Jenže ostatní výsledky nakonec přiřkly Vítkovicím po základní části konečnou 3. příčku.

"Před sezonou bylo naším jediným cílem a tou nejvyšší ambicí dostat se do play-off. To se nám povedlo, i když jsme před sezonou změnili herní projev. Můžeme být spokojení," pochvaloval si vítkovický trenér Mojmír Trličík.