Sparťanská radost, smutek třineckého gólmana Šimona Hrubce

Sparťanská radost, smutek třineckého gólmana Šimona Hrubce | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Třinečtí hokejisté ztratili, se Spartou prohráli na nájezdy

• 0
Zaplněná Werk Aréna hnala třinecké hokejisty do útoku, ti ale branku pražské Sparty dlouho dobývali marně. Neuspěli ani v prodloužení, kdy hráli přesilovku, na nájezdy se nakonec ukázali lepší sparťané. Proto Třineckým zůstal po 49. kole extraligy jen bod za prohru 2:3 na nájezdy.

„Na začátku byla na nás vidět nervozita, start utkání nebyl optimální. Prohrávali jsme 0:2,“ připomněl třinecký kouč René Mucha nepovedený úvod duelu se Spartou. „Ale hráči ukázali velký morál a dokázali jsme srovnat.“

Oceláři už na druhý gól Pražanů zareagovali bleskově - stačila jim necelá minuta, aby vstřelili kontaktní branku. „Potom Třinec začal mít více ze hry a zaslouženě vyrovnal,“ uznal kouč Sparty Josef Jandač. „Ve třetí třetině jsme už byli pod větším tlakem, měli jsme jen ojedinělé šance,“ podotkl.

Skutečně, s pukem častěji hráli Třinečtí, ale bez efektu. „Byli jsme sice trochu více na puku, ale pořád jsme chodili do plných, soupeř dobře bránil střední pásmo, neprosazovali jsme se,“ litoval Mucha.

Velkou šanci získat bonusový bod měli domácí v prodloužení, kdy hráli v početní výhodě. Ovšem nevyužili ji a poté sami pustili hosty do přesilovky v pěti proti třem. Jenže ani sparťané se neprosadili.

V nájezdech byl za domácí úspěšný jen Zbyněk Irgl, za hosty se trefili Andrej Kudrna a Curtis Hamilton. „Holt na nájezdy vyhrál soupeř. Nezbývá než mu pogratulovat,“ konstatoval Mucha. „V penaltách jsme byli lepší a nacvičili jsme si hru v oslabení. Jsem rád, že jsme to zvedli,“ podotkl Jandač, jehož svěřenci jako druhý tým v sezoně pokořili stobodovou hranici.

Oceláři, kteří jsou v tabulce devátí, mají tři kola před koncem základní části 65 bodů, stejně jako desátá Kometa Brno. A jedenácté Vítkovice, které včera vyhrály v Karlových Varech 5:1, se dotáhly na tři body.

Oceláři hrají doma i v neděli, od 15 hodin přivítají Plzeň. Vítkovice vyzvou rovněž v domácím prostředí Olomouc.