Sté derby mezi Třincem a Vítkovicemi rozseklo až prodloužení

11:23aktualizováno  11:23
Jako by si hokejisté Třince a Vítkovic chtěli sté derby pořádně užít. Protáhli ho do prodloužení, v němž rozhodl Petružálek. Třinečtí vyhráli 3:2.

Cory Kane z Třince (vlevo) a Erik Němec z Vítkovic na buly. | foto: ČTK

Na vítězný gól Petružálkovi přesně ke vzdálenější tyči nahrával obránce Roth. „Chvíli jsem uvažoval, že vystřelím, ale čekal jsem do poslední chvíle, jestli se prostor otevře – a vyšlo to,“ popsal situaci Vladimír Roth.

Pochvaloval si svižný hokej i rychlé góly. „Pro zápas bylo jen dobře, že to tam hned v úvodu napadalo,“ podotkl Roth.

Adamský už v 71. vteřině dostal domácí do vedení, jenže za 50 vteřin Kucsera vyrovnal. Když Hrňa v šesté minutě přidal druhý gól Třince, Vítkovičtí střídali brankáře, místo Bartošáka naskočil Dolejš.

„Nebyly to brankářovy góly, ale byly tam tři střely a dvě branky. Chtěli jsme dát týmu nějaký impulz,“ řekl vítkovický trenér Jakub Petr. „Někdy je takové střídání o šťastné ruce a nám to dneska vyšlo.“

Dolejše tak rychlý vstup do utkání překvapil. „Až když mi trenér asi napotřetí řekl: Jo, běž tam, tak jsem šel,“ přiznal Daniel Dolejš, z něhož byl nešťastný domácí útočník Zbyněk Irgl, který spálil čtyři šance.

„Ani nevím, kdo v těch šancích byl,“ řekl Dolejš, který dvakrát pravým betonem vyrazil Irglovy střely do odkryté branky. „Takové zákroky jsou i hodně o štěstí, nepřeceňoval bych je,“ uvedl gólman. „Ale musím poděkovat i klukům, kteří několik střel zablokovali.

„Při té druhé šanci jsem si už myslel, že je prázdná branka, dneska mi to tam nespadlo,“ povzdechl si Zbyněk Irgl. „Zbyňa je dřevák, to se o něm ví...“ dobíral si kamaráda vítkovický obránce Jan Výtisk, který svůj 900. zápas v extralize ozdobil gólem na 2:2. „Věděli jsme, že Zbyňa gól nedá, ale on se rozstřílí zase příští zápas.“

Na vítkovické střídačce byl včera poprvé v sezoně i trenér Vladimír Vůjtek, který zaskočí za Jakuba Petra, až bude mít od půlky prosince povinnosti u reprezentační dvacítky.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Tepličtí Admir Ljevakovič (vlevo) s Aleksandarem Šušnjarem bojují o míč s...
Baník - Teplice 3:3, domácí otočili skóre, o výhru přišli v závěru

To byl blázinec. Ostravští fotbalisté po půlhodině s Teplicemi prohrávali 0:2, ale během dvaceti minut druhého poločase dali tři góly, skóre otočili, ale...  celý článek

Casey Wellman z Frolundy dostal puk do sparťanské sítě. Tomáš Pöpperle ani Jan...
Liga mistrů směle hledí do budoucna. Ubylo klubů, přibýt má prestiže

Hokejová Liga mistrů, která příští týden vstoupí do svého čtvrtého ročníku, chce nadále budovat svou značku a prestiž. V novém formátu po redukci na 32...  celý článek

Ostravský Carlos De Azevedo (vpravo) a Jan Krob z Teplic bojují o míč.
Chyby jsme si vyříkali, kývl ostravský kouč. A co ukážou Teplice?

Nenápadné, ale silné Teplice jsou soupeřem fotbalistů Baníku Ostrava ve čtvrtém kole první ligy. Utkání na Městském stadionu v Ostravě začne v sobotu v 17...  celý článek