Třinečtí fotbalisté se dočkali první výhry, Opava premiérově ztratila

13:51aktualizováno  13:51
Třinečtí fotbalisté po třech zápasech bez výhry zabrali. Ve 4. kole druhé ligy si doma poradili se Sezimovým Ústím 2:0. Slezský FC Opava po bezbrankové remíze ve Varnsdorfu poprvé v sezoně ztratil body. Karvinští prohráli v Ústí nad Labem 2:4.

NA OSTŘÍ NOHY. Zlínský fotbalista Jan Jelínek vletěl do souboje s třineckým soupeřem dost neohroženě. | foto: Dalibor Glück, MAFRA

"Potřebovali jsme už vyhrát, takže zápas se Sezimovým Ústím byl pro nás nesmírně náročný psychicky, ale i fyzicky," řekl třinecký trenér Lubomír Luhový. "Jsem rád, že jsme nedostali gól."

Čisté konto Třinečtí ubránili poprvé, když předtím ve třech zápasech vždy dostali dvě branky. Luhový věří, že výhra bude pro tým impulzem do dalších zápasů.

"Problém byl v tom, že hráči po úspěšném jaru na začátku nové sezony polevili, a to se nám nevyplatilo," řekl Lubomír Luhový. "Tentokrát už hráli stoprocentně soustředěně, a i když do dvacáté minuty byly naše kombinace kostrbatější, postupně se naše hra zlepšila."

Karvinští v Ústí nad Labem propadli v prvním poločase, který prohráli 0:3. "Za ten výkon jsem se styděl," přiznal karvinský trenér Karel Kula. "První půle byla z naší strany tragická, soupeři jsme v ničem nestačili a byli jsme rádi, že jsme dostali jenom tři góly. Nechápu to."

Po přestávce se Karvinští zvedli. Snížili na 2:3 a trefili břevno. Čtvrtý gól pak dostali v nastaveném čase, když se hnali za vyrovnáním. "Hráči ukázali, že umějí hrát naplno a dodržovat pokyny, jak mají, ale dotahovat třígólovou ztrátu už bylo těžké."

Opavě ve Varnsdorfu už chyběl Roman Švrček, který bude do konce roku hostovat v Krnově. Karvinou už ve středu čeká derby s Opavou ve 3. kole Ondrášovka Cupu. Střetnutí na Městském stadionu v Karviné začne v 17 hodin.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Ačkoliv je stále žačkou, nadějná tenistka Linda Nosková, jíž se věnuje také...
V malém klubu Na Dolině vyrůstá velký tenisový talent

Je jí teprve třináct let, ale už si zahrála mistrovství republiky žen. Linda Nosková sice vypadla v prvním kole, ale o osm let starší Nikolu Tomanovou pořádně...  celý článek

Karvinský Peter Štěpanovský (vlevo) a Lukáš Bartošák ze Zlína.
Zlín - Karviná 1:0, druhou domácí výhru zařídil Ekpai

I druhé domácí utkání zlínští fotbalisté zvládli, ve 4. kole první ligy porazili Karvinou 1:0. Rušný duel po hodině hry rozhodl Ekpai. Hosté nevyužili několik...  celý článek

Ostravský brankář Martin Šustr.
Kolegu odvezla sanitka, Šustr musel do branky. Nebyl důvod být nervózní

Brankář Martin Šustr poprvé od ledna, kdy do Baníku Ostrava přišel z Kroměříže, nastoupil v ligovém utkání. A ve velmi složité situaci.  celý článek