Po Zlínu vyhrály Vítkovice i nad Spartou. Strapáč dal hattrick

13:39aktualizováno  13:39
Po nepřesvědčivých výkonech z úvodu sezony se hokejisté klubu Vítkovice Steel vzchopili. Minule vyhráli ve Zlíně a v nedělním 10. kole extraligy zvítězili na ledě ambiciózní pražské Sparty 6:4. Pomohl jim k tomu mimo jiné hattrick útočníka Petra Strapáče.

PŘES MODRÝ VAL. Zlínský foravrd Petr Holík se probíjí vítkovickou obranou. | foto: Dalibor Glück, MAFRA

"Hattrick určitě potěší, jsou to moje první góly v letošní sezoně. Předchozí zápasy jsem měl nějaké šance, ale nepadalo to tam. Teď se roztrhl pytel," usmíval se Petr Strapáč.

Vítkovicím v neděli v Praze vyšel úvod zápasu. Na začátku druhé třetiny zvyšoval Petr Strapáč svým druhým zásahem už na 3:0. "Zachytávali jsme útoky Sparty ve středním pásmu, z toho jsme chodili do přečíslení," líčil Strapáč.

Pak ale domácí Jaroslav Hlinka třemi brankami v rozmezí osmi minut srovnal na 3:3.

"Vedli jsme a místo toho, abychom pokračovali, tak jsme vypadli z rytmu. Přestali jsme hrát, byli vylučovaní a nechali Spartu vyrovnat," řekl Strapáč. "V kabině jsme si pak řekli, že budeme hrát stejně jako v první třetině. Že budeme hrát to své a čekat na brejky. Nakonec jsme dali gól a uzavřeli to do prázdné brány."

V domácím prostředí se Vítkovičtí představí už v úterý, od 17 hodin přivítají v ČEZ Aréně liberecké Bílé Tygry.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Ostravský volejbalista Matěj Šmídl (vpředu) se raduje.
Do zahraničí? Ještě ne. Šmídl bude nadále bojovat za Ostravu

Plánoval, že po minulé sezoně odejde nejlépe někam do zahraničí. Jenže Matěj Šmídl, univerzál a kapitán volejbalistů Ostravy, ještě nejméně rok v týmu, v němž...  celý článek

Jamajský sprinter Usain Bolt přiletěl do Ostravy, kde se zúčastní atletického...
Světový rekordman Bolt přistál v Ostravě a chystá se na Zlatou tretru

Osminásobný olympijský vítěz Usain Bolt přiletěl do Ostravy. Ve středu slavného jamajského sprintera, který se po srpnovém mistrovství světa chystá ukončit...  celý článek