Ostravští volejbalisté urvali první semifinálovou výhru v tie-breaku

12:51aktualizováno  12:51
Pořádně zostra, jak se sluší na bitvu o postup do finále, odstartovalo v pondělí semifinále extraligy volejbalistů. Ostravští sice v základní části s Libercem třikrát prohráli, jenže vstup do série, která se hraje na čtyři výhry, zvládli výborně. Zvítězili 3:2. Odveta se hraje v úterý opět v Liberci.

Momentka z utkání Liberec - Ostrava | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

"Zápas rozhodl náš větší důraz v bodových balonech a na servisu v určitých fázích hry," pochvaloval si ostravský trenér Zdeněk Šmejkal. Litoval jen zbytečně pokažené koncovky čtvrté sady.

"Ale o to víc si vážím kluků, že se tím v pátém setu nenechali zlomit a ještě v sobě našli potřebný morál. Do dalšího zápasu jdeme s pokorou, jedno vítězství při takhle vyrovnaných mančaftech nic neřeší. Série bude podle mě dlouhá. Rozhodnou větší disciplína a vůle po vítězství."

Podle libereckého trenéra Michala Nekoly rozhodl hned první set. V něm domácí vedli 14:8! "Takový náskok už musíme dotáhnout," zlobil se Michal Nekola.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Policisté odvádějí zadržené fanoušky.
Policie musela v poločase v Brně zasáhnout proti fanouškům

O přestávce úvodního utkání fotbalové ligy mezi Brnem a Ostravou musela na žádost pořadatelů zasáhnout v hledišti policie. Příznivci hostujícího Baníku,...  celý článek

Česká volejbalistka Aneta Havlíčková (s číslem 4) proti slovinskému bloku v...
Havlíčková je zpátky ve volejbalové reprezentaci. Jako vdaná paní

Tři týdny volejbalové reprezentantky rajzovaly světem. Peru, Kostarika, Kanada. Tam odehrály tři turnaje World Grand Prix druhé divize. Teď v sobotu a neděli...  celý článek

Jakub Mareš ze Slovanu Bratislava  a Lukáš Pazdera ze Zlína (vpravo).
Odchod Pazdery ze Zlína? Ihned, nebo podzim bez fotbalu

Dva dny před startem první ligy stále není jasné, kdo povede zlínské fotbalisty do jejich historické sezony jako kapitán. Vše zamotal zcela nečekaný krok...  celý článek