Dušan Pandula (v černém) z Nového Jičína obchází Milana Soukupa z Plzně

Dušan Pandula (v černém) z Nového Jičína obchází Milana Soukupa z Plzně | foto: Daniel Beran, MAFRA

Chyběly dvě vteřiny. Přišel faul - a novojičínští basketbalisté padli

• 0
Dvě vteřiny před koncem basketbalisté Unibonu Nový Jičín ztratili utkání v Pardubicích. Za stavu 79:79 Arnold proměnil jeden ze dvou trestných hodů. Novojičínští tak v 19. kole Mattoni NBL prohráli 79:80 a klesli na páté místo.

O bod před ně se po výhře ve Svitavách 79:52 dostala NH Ostrava, která však má o zápas více. Opavští si přivezli z Prostějova debakl 58:104, čímž tři kola před koncem základní části soutěže přišli o šanci hrát nadstavbovou skupinu A1.

Nový Jičín prohrál s Pardubicemi po dvou letech – po sedmi výhrách v řadě. "Utkání rozhodlo probuzení Marcuse Arnolda," řekl pardubický trenér Jan Slowiak.

"V prvním poločase dal jediný bod, tři čtvrtiny byl neviditelný, ale v závěru nás podržel." Novojičínští čtyři minuty před koncem prohrávali o devět bodů, ale 22 vteřin před koncem Pandula trojkou vyrovnal na 79:79.

"Už jsem si myslel, že vyhrajeme," povzdechl si Dušan Pandula. "Domácí si pak vzali oddechový čas – a nám už pod košem chyběl vyfaulovaný Pelikán, uhlídat Arnolda ve skrumáži bylo těžké."

K tomu Novojičínským scházel i Robert Šarovič, který má zraněný kotník. "Přesto jsme se dvakrát dokázali vrátit do zápasu, nechtěli jsme se vzdát," řekl Dušan Pandula.