Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Pacienti odešli, hodnotný zámek v Paskově začal chátrat

Odborníci o něm hovoří jako o hodnotném barokním areálu, jakých se v Moravskoslezském kraji nezachovalo mnoho. Řeč je o paskovském zámku, který chátrá. Byla zde onkologická klinika, ale když odešli poslední pacienti, žádný další nájemník už nepřišel.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Rychlý G.

Bylo by dobré také napsat, jak k tomu došlo

Asi to půjde dohledat. Já si ale matně vzpomínám, že fakultní nemocnice chtěla onkologickou kliniku zmodernizovat a zámek opravit. Jenže různí ti památkáři ochranáři ekologové apod. se najednou probudili a začali vymýšlet, co všechno se tam smí a co nesmí udělat a pro ně typicky všem zainteresovaným znepříjemňovat život. Kde vzít na jejich požadavky peníze, to už neporadili. FN nakonec usoudila, že bude lepší a také levnější zámek opustit. Je to už pár let a dobře se vědělo, že zámek takto skončí.

0/0
19.9.2010 0:03

stejně mě smaznou

zámek

Nemocnice chce zámek prodat. Nemocnice určitě zámek nekoupila ale dostala ho nějakým převodem ještě za bolševika. Zámek by měl dostat někdo, třeba za symbolickou korunu, kdo zaručí, že se o něj postará a dá ho do pořádku. Samozřejmě, by se to nuselo právně ošetřit tak, aby to nezískal nějaký spekulant.  

0/0
18.9.2010 9:20

dratenicek

chce se mi zvracet Velebnosti...

Myslím, že tu cenu města kultury jsme nedostali zaslouženě. Chce budovat nová kulturní centra na zelené louce a ty staré zámky necháváme spadnout. Ostrava - Kunčiče, Heřmanice...a teď Paskov! Pravda zámek v Zábřehu se z trosek vzchopil na hezkou restauraci a hotelem, ale to jen zásluhou podnikavého ducha některých lidí ne města. Msím se smát, když se radnice vzteká, že nám stát nedá 300mil. na novou knihovnu :-D  ve městě je stovky historický, či průmyslových objektů opuštěných a schátralých. Proč nezačít tam? Teď se ukažte vy odborníci na kulturu. Prohra v soutěži mě mrzela, ale když si člověk vzpomene kolem kolika zchátralých kulturních a průmyslových objektů denně chodí, tak jsem rád, že to dostala Plzeň!

0/0
18.9.2010 8:38

Santa1

Re: chce se mi zvracet Velebnosti...

Heřmanice? Máte asi na mysli Rychvald, což ovšem není Ostrava.

Kunčice byly v restituci vráceny rodině Pravdových, kteří je obratem ruky rozprodali. Ještě stihli vypovědět z nájmu Novou Huť. Nový majitel zámek použil jako nadhodnocenou zástavu při získávání úvěru (klasický podnikatelský scénář devadesátých let). Poté byl areál rozkrádán a opakovaně zapálen bezdomovci.

Zkuste upřesnit, co mohla nebo měla Ostrava udělat jinak.

0/0
20.9.2010 7:35Najdete na iDNES.cz