Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Vesnice si na boj s vandaly najímají bezpečnostní agentury

Jak zabránit řádění vandalů, s nímž se v menší či větší míře setkává řada obcí? Například na Opavsku už si někde radnice na hlídání veřejného majetku najímají bezpečnostní agentury a další o takovém řešení uvažují.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

0100

Na to pomohou jenom tělesné úřední tresty!

Prostě jak ho chytím, že něco ničí, hned soud a napráskat mu za dohledu úředníka rákoskou, co se do něj vejde! Příště už vězení! Samozřejmostí je plná náhrada poškozených věcí a soudních výloh včetně výloh vykonavatele. U nezletilých vymáhané na rodičích. Ať si své spratky vychovají a hlídají, ať se také starajío to  co dělají.

0/0
29.9.2010 6:45

lojzo1

Najdete nás v každé obci

Bohužel za vše může bezvládí v této republice,kde nic nefunguje,jelikož politici se starají kde co vytunelovat.Dnes není jeden týden,kdy by nám sdělovací prostředky neukázali jak čestně nám hospodaří strana ODS,která má v každém kraji tuneláře a tito si bezmezně rozkrádají státní majetek.

0/0
28.9.2010 17:10

orinka3

Re: Najdete nás v každé obci

nechápu, jak může politika ovlivnit to, zda je člověk hovado anebo ne.;-D Možná by věci prospělo, kdyby se sestavil obecný psychologický portrét vandala.  Podle mě je takový tvor bez IQ a nedokáže si zorganizovat jinou zábavu, než do něčeho, pokud možno s řevem, mlátit, rozbíjet případně čmárat po něčem, co má hodnotu, aby ji zničil.

0/0
29.9.2010 6:13

habr

Bezpečností agentura nemá žádné pravomoci,

prakticky ani mne zadržet na ulici, kontrolovat apod.  Jen hlupák by před ní vytáhl svoje doklady a nechal se nějak na veřejném prostranství od ní zadržovat apod.  Jsou to jen vyhozené veřejné peníze které odhaduji budou vyšší než opravy za zastávky apod. Obce si koledují jen o nějaký problém, až bezpečnostní agentrua někoho zmlátí a nebo až někdo obec dá k soudu..

0/0
28.9.2010 16:48

sanyika

Re: Bezpečností agentura nemá žádné pravomoci,

Pane kolego,přečtěte si Trestní řád,jestli se nepletu § 76 odst. 1 a odst. 2 ..... svět není tak černobílý,jak vypadá .... ;-)

0/0
28.9.2010 17:39

habr

Re: Bezpečností agentura nemá žádné pravomoci,

Jistě, že lze, ale nesmí ublížit to za porvé. A stačí aby mi sedřel kůži, udělal podlitiny a už může být problém. navíc co já vím který pobuda je oblečen do nějaké černé uniformy? Pokud se řádně neprokáže, tak má také smůlu.

Za další v trestním řádu se mluví o trestním činu a je potom otázkou (tak dalece vzdělán nejsem) zda se do toho vztahuje i přestupek.

Podstatnou otázkou ale je, proč si obce nezajistí společnou městskou policii a proč platí poměrně velké peníze nějaké agentuře.

0/0
28.9.2010 18:40

Pavel Černík

Re: Bezpečností agentura nemá žádné pravomoci,

smůla je že se to vztahuje na trestný čin, zatímco to, co většina mladistvých páchá bývají pouze přestupky. Jistě, je to slovíčkaření, ale o tom všechna soudní řízení jsou.

0/0
28.9.2010 23:39

vlára

Re: habr*

No doufám chytrolíne že ty budeš první postižený  ! ! !  Rv Rv Rv

0/0
28.9.2010 22:05

orinka3

Re: Bezpečností agentura nemá žádné pravomoci,

škoda, že už to nefunguje jako v minulosti. Mládež totiž měla kdysi velikou obavu z toho, aby se na ně neprozradilo, kde co provedli. Obava z rodičů, protože dovědět se, že mé dítě někde něco svévolně ničilo by mělo za důsledek spravedlivý nářez (ano, velmi nepedagogické a surové, ovšem dobře účinkující). Obava ze školy, protože na tohle byly ředitelské důtky a snížené známky z chování. Světe zboř se, kdysi se toho žáci docela báli.;-D A co dnes? Jako příklad mi napadá - třeba sprejera počmárat od hlavy k patě a vyzdobit mu tím oděv, ovšem tak, aby chyběli svědkové. Rozmlácená lavička? Pár facek ještě nikoho nezabilo, tedy udělených nikoli v afektu, ale výchovně.;-)

0/0
29.9.2010 6:19Najdete na iDNES.cz