Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Začíná vyjednávání. Hlasujte, kdo by měl být primátorem Ostravy

Pro někoho bylo jasno už před volbami: v Ostravě budou znovu další čtyři roky vládnout sociální a občanští demokraté. Harmonické manželství, jak se této koalici v Ostravě také říká, by mohl ale minimálně znervóznit nečekaný úspěch Hnutí Ostravak.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

BlueFlash

Á primátor Ostravy, bla, bla....

Hlavně, jestli se dcérečka spustí ve Vyprávěj s Vojtkem.

A vypadá to, že tomu tak bude. ;-D

0/0
19.10.2010 1:41

Asenad

Re: Á primátor Ostravy, bla, bla....

to je fakt jeho dcera. No podle příjmení asi jo. Hm je to kus

0/0
19.10.2010 21:08

j.ree

opozice

Ta kritika a opozice tu je a ne ze neni, bohuzel se o ni nesmi psat. To idnes zakazal

0/0
18.10.2010 22:50

hadassa

Re: opozice

Kdyby ta kritika byla, tak by se o ní patrně vědělo. Existují i jiná média než idnes. Kritika byla a šla zdola, na radnici tak nějak zanikala, že je ovzduší průser věděli všichni, kdo se museli nadechnout, ale jen málokdo to bral vážně. Ještě že dr. Schallerová (nyní Ostravak)  se nedala jen tak umlčet a dotáhla do Ostravy tým, který to natvrdo změřil. To jsou konkrétní výsledky, které má dnes Ostravak v rukou, jsou tak konkrétní, že nakonec o problémech životního prostředí v Ostravě nemohly ve svých programech mlčet ani další politické síly.

0/0
19.10.2010 9:51

j.ree

Re: opozice

a slysel jste v idnes neco o Ceske piratske strane?

Samotni redaktori byli na nasi tiskovce, ale nejak o tom nemohli psat..

0/0
19.10.2010 13:31

hadassa

Re: opozice

Piráti jsou fajn, mně se dost líbí, ale doba jim zatím nepřeje. Pište, bardi, střádejte, uvidíme, třeba společně vyrazíme do ulic...

0/0
19.10.2010 22:43

Mirek Cikač

Pomluvy jako program nestačí

Omyl redaktora: kritická a konstruktivní opozice minulé 4 roky Ostravě nechyběla. Byla jí KSČM. Hnutí Ostravak zatím jenom plivalo kolem sebe a pomlouvalo. Viz neskutečně hloupý a omezený plátek Ostravak.  Teď bude muset v opozičních lavicích přijít kromě kritiky také s něčím rozumným. Madame Schwarzové asi nebudou stačit povolební zpívánky ve stylu "Teď královnou jsem já...."

0/0
18.10.2010 18:04

hadassa

Re: Pomluvy jako program nestačí

viz výše: Kdyby ta kritika byla, tak by se o ní patrně vědělo. Existují i jiná média než idnes. Kritika byla a šla zdola, na radnici tak nějak zanikala, že je ovzduší průšvih věděli všichni, kdo se museli nadechnout, ale jen málokdo to bral vážně. Ještě že dr. Schallerová (nyní Ostravak)  se nedala jen tak umlčet a dotáhla do Ostravy tým, který to natvrdo změřil. To jsou konkrétní výsledky, které má dnes Ostravak v rukou, jsou tak konkrétní, že nakonec o problémech životního prostředí v Ostravě nemohly ve svých programech mlčet ani další politické síly. Chápu, že KSČM držela basu, ostatně v předvolebních letácích se o ovzduší zmiňovala jen velice kratince...

0/0
19.10.2010 9:57

hadassa

Re: Pomluvy jako program nestačí

Jenže když vám někdo otravuje studnu, tak si můžete jít koupit vodu do nejbližšího krámu, když vám někdo soustavně otravuje vzduch, tak možností moc nemáte. Ta nejjednodušší je sbalit kufry a vypadnout. A to opravdu nestačí. ostravak je na počátku svého politického angažmá, situace v Ostravě je taková, že si prostě vznik podobné síly vynutila. Stávající politcké subjekty nenaplňovaly svoje elementární povinnosti správců radnice. Proto měl Ostravak takový úspěch. Co přijde dál, to se uvidí. Teď záleží na tom, jak se skutečně na radnicích projeví a co tam bude dělat. Už to, že je tam pánové Kajnar a Madej tak neradi vidí, o něčem svědčí. 

0/0
19.10.2010 9:58

Olgoj Chorchoj

Re: Pomluvy jako program nestačí

přesně řečeno....

0/0
19.10.2010 23:11

Kudllanka

Lidi co dáváte hlasy Socanům nebo KSČ

Vy asi nejste normální? Vám to doteď nestačilo? Nojo samý havíř, samý chlast a zrádný bard Nohavica, co od vás može člověk čekat?

0/0
18.10.2010 12:14

Black Dragon

Re: Lidi co dáváte hlasy Socanům nebo KSČ

V Ostravě pan Kajnar není špatná volba. Musím se jej zastat. Dokázal jako jeden z mála poslat do pryč i Paroubka :-)

0/0
18.10.2010 13:50

myskamiki

Re: Lidi co dáváte hlasy Socanům nebo KSČ

dejme tomu, ovsem to co je za nim, to je tragedie pro toto mesto dtto sestava ODS. Letos byly pro me komunalky utrpenim. Na Jih nic, to tam je opravdu "sestava" strana od strany a na mesto jsem to proskrtal napric stranami.

0/0
18.10.2010 14:00

Black Dragon

Re: Lidi co dáváte hlasy Socanům nebo KSČ

Jo, tak když to vemete po jednotlivých obvodech, tak to bude velmi různé.

Ale na Magistrátu mi koalice ČSSD a ODS ani tak nevadí a naopak uvítám pokud opozice jim trošku (konstruktivně) zatopí

0/0
18.10.2010 14:04

hadassa

Re: Lidi co dáváte hlasy Socanům nebo KSČ

Ostravany dlouhodobě taky. Osobně jsem moc zvědavá, jak dopadne žaloba na stát. Zatím jen právní analýza jistého dr Jansty stála Ostravu dva miliony a vrabci na ostravských střechách  cvrlikají, že sám předmět žaloby je nesmyslný. Miliony do boje o titul EHMK jsou taky hodně svérázně investované peníze města. Myslím, že "vizionáři" by měli dosednout na zem a řešit každodenní potíže města. S financemi města se v uplynulých letech nakládalo stylem po nás potopa. Pokud se to nezmění, jako by volby nepřinesly nic.

0/0
19.10.2010 10:03

aferaCASA

Re: Lidi co dáváte hlasy Socanům nebo KSČ

A koho volit? Ty pseudoreformátory?Pokud se podíváme na strukturu doposud prováděných reforem, tak nic pozitivního nepřinesly.Ba naopak to vedlo ke zhoršení ekonomické situace ČR. Stačí se podívat, jakým rekordním tempem narůstá státní dluh, dále  růst HDP byl v roce 2009  -4,1%(což pravicová media lidem raději

zamlčuji),  počet evidovaných nezaměstnaných je alarmující a o neevidovaných ani nemluvě. Ano, je třeba se probudit ze snu, který nám tady

vykresluje pravicová koalice. Protože ty jejích nepovedené reformy  bude muset taky někdo zaplatit.Rv

.

0/0
19.10.2010 11:03

pavelzov

Schwarzová proboha ne

Schwarzová je absolutně nevhodná pro jakoukoli funkci!!!! Mějte rozum prosím.

0/0
18.10.2010 11:35

Olgoj Chorchoj

Re: Schwarzová proboha ne

nějaký argument, pane? Kdo je podle vás vhodný? Kainar, nebo Madej? Nebo snad Juchelka? :-D Jaké máte osobní zkušenosti s prací paní Schwarzové?

0/0
18.10.2010 11:59

Mirek Cikač

Re: Schwarzová proboha ne

Stačilo její vystoupení v OVM na ČT 1 před volbama. Tam se odkopala jak v přetopené komůrce....

0/0
18.10.2010 18:06

Olgoj Chorchoj

Re: Schwarzová proboha ne

Viděl jsem to a nesouhlasím.........poprvé před kamerou, v tak sledovaném pořadu........že rétoricky nestačila na profláklé persony? To snad něco znamená? Ti pánové umí vše krásně okecat  a zamlžit...skočí jim na to jen naiva. Víc si cením upřímnosti a dobrého úmyslu......Inu....Kdo chce psa bít, hůl si najde......že ano....

0/0
18.10.2010 22:50

hadassa

Re: Schwarzová proboha ne

Zdá se, že jedinou podstatnou schopností pro výkon funkce je chlapecká tvář a hodně unavený výraz. Pan Kajnar zapomněl bezprostředně po volbách poděkovat voličům, že dali jeho straně takovu důvěru. Místo toho plácá cosi o milionové kampani financované jediným mužem... No to je skutečná úcta k vlastním voličům. Pan Kajnar má své voliče zjevně rád. Jen nechápu, proč ho tak vykolejuje úspěch politické síly, která vzešla z legitimních voleb a je projevem voličské vůle.  Obávám se ale, že možná pro něj nebude až tak obrovský problém Ostravak, ale jeho mladí soukmenovci.

0/0
19.10.2010 10:15Najdete na iDNES.cz