Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Nový Jičín povede poprvé za 20 let levice, vítězná ODS jde do opozice

Radnici v Novém Jičíně poprvé v porevoluční historii povede levice. Situaci rozhodly dva hlasy kandidátů zvolených za TOP 09. Městu díky jejich podpoře bude příští čtyři roky vládnout koalice ČSSD, SNK ED a KSČM.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

manzes55

Nechápu.

 Říkal mi jeden komunista - všechny čtyři volební období, jsme hlasovali  pro ODS , nevadilo jim to , naopak byli velice rádi.Ale  teď jsme si řekli , že je čas na změnu a čas na to, udělat konečně něco pozitivního pro toto krásné město.

A  tak kmotři skončili. Všude je zapotřebí hlavně slušných a poctivých lidi a ne modrých nebo jiných fanatiků.

 O nikom z ODS v N.J . jsem  za totáče nikdy neslyšel, že by se nějak i tím nejmenším způsobem účastnili odporu proti režimu, spíš naopak, že pane Šturm?A teď , když už nehrozí žádné nebezpečí, jsou všichni hrdinové a komunistobijci.

Ta doba kdy se za odlišnou ideologii  zavíralo je chválabohu za námi . Ikdyž jak čtu tento článek , spousta lidí by zase zavíralo ty, co nejdou s ODS. Je třeba vymyslet něco chytřejšího, než nadávat na komouše, to už se nechytá.

0/0
23.11.2010 22:51

Neutron

Nemyslíte, že je čas na změnu?

Demokracie znamená respektování vůle občanů a ti chtěli změnu. Nový Jičín je v podstatě levicový. Paradoxem Nového Jičína ovšem je, že obvykle levicové strany  KDU a Zelení se tradičně paktují s ODS a k levici se tentokrát přidala tzv. pravicová strana TOP. ODS sice získala o jednoho zastupitele víc než ČSSD, ale vzhledem ke obrovské předvolební kampani ODS a téměř neviditelné  ČSSD, je zisk ODS tristní. Nechovejme se jako hulváti,  ale jako slušní lidé a demokrati,  panu inženýrovi Gelnarovi popřejme hodně zdaru v jeho činnosti pro město a hodnocení si nechejme na konec volebního období.

0/0
18.11.2010 17:16

Santa1

Nesměji se ani se neraduji, ALE

Spousta lidí z ODS si myslela, že jsou na svých postech zabetonovaní navždy. Pokud nebyli ochotní a schopní zbavit se pár starých struktur, pak si nic jiného nezaslouží a chvilka v opozici jim jen prospěje. Pokud by panu Týlemu tak strašně šlo o pravicový NJ, měl topce nabídnout starostu, jako místostarosta by na tom byl určitě lépe než jako opoziční zastupitel. Právě i jeho arogance a vyjednávací impotence dostala ODS do opozice v krajském zastupitelstvu.

0/0
18.11.2010 9:10

Waugust

Re: Nesměji se ani se neraduji, ALE

Váš příspěvek svědčí o velké neinformovanosti - ODS na starostovi nakonec ani netrvala. Jisté od první vteřiny vyjednávání bylo to,že se ČSSD ani TOP09 (resp.kobsa) domluvit ani nechtěly.

0/0
18.11.2010 10:00

Santa1

Re: Nesměji se ani se neraduji, ALE

Výsledek je jaký je, asi nabídnul málo nebo pozdě. Skutečně nejsem zasvěcen do detailů, jen jsem o panu Týlem slyšel svoje a dost pochybuji, že TOPkaři by se jen tak hrnuli do koalice s KSČM.

0/0
18.11.2010 12:06

svatopluk.dobrota

ODS na kolenou ! ! !

Konečně se naplnila vůle lidu v N.J., ODS ve volbách získala o TŘI křesla méně, než v roce 2006 a proto oprávněně míří do opozičních lavic ;-D ;-D ;-D

0/0
18.11.2010 8:02

Waugust

Je mi smutno,

že naše krásné město povede,nebo spíše prožere spolek takových nýmandů -fráze blekotající kandidát věd  Gelnar, úplně hloupá soudružka poslankyně  Parlamentu ČR Konečná,jejíž soudruh tatínke,předlistopadový okresní zemědělský tajemník KSČ, má nyní na starost zdravotnictví  Moravskoslezského kraje,od něhož lze tušit příslib mrzkého groše v podobě prebend (že by řediteské místo v nemocnici) největšímu lumpovi povolebních vyjednávání ,bývalému kandidátu KSČ kobsovi (malé písmeno není chyba,ale úmysl). Pokud mezi tyto splašky zařadíme ještě třeba kecala a lháře kramoliše, nelze než zvolat: S.O.S !!!!

0/0
17.11.2010 14:32

Novojičíňák

volič TOP 09

Jsem voličem TOP 09 v Novém Jičíně, či lépe řečeno některých kandidátů, a to bohužel včetně pana Kobsy. Nikde v letáku neříkal, že se spojí s komunisty a socialisty. Volil jsem ho, aby dosud dominantní ODS vytvořil silného koaličního partnera a rovnávaha sil byla větší. Vůbec by mě nenapadlo, že pomůže vytvořit oranžovou dominanci s komunistickou podporou. Nikdy by můj hlas nedostal a považuji to za podvod na voličích.

Velmi pravděpodobně mají pravdu ti, že velmi účinný byl na náměstka novojičínské nemocnice Kobsu tlak od ředitele nemocnice Nykela, lídra ČSSD v Čestém Těšíně, krajského náměstka zdravotnictví Konečného (otce městské komunistické zastupitelky Konečné) a hejtmana Palase, kterého bývalý starosta Týle coby krajský zastupitel kritizoval za finančně nevyjasněnou stavbu soukromého penziónu. 

0/0
17.11.2010 3:41

Lánik

Topka

Tak si říkám, že to je možná jeden z důvodů proč to dopadlo v Praze tak jak to dopadlo. Topinky jsou jen vychcaní prospěcháři, kteří se spojí i s komunistou.

0/0
16.11.2010 21:10Najdete na iDNES.cz