Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Kritici vytýkají Ostravě, že nemá jasný plán, jak vyčistit ovzduší

Ostravě chybí jednoduchý a jasný plán kroků, které bude v dohodnutých termínech dělat pro zlepšení kvality ovzduší, tvrdí odborníci a ekologové. Magistrát se brání, takové plány prý má. Podle kritiků však nejsou účinné.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

ADix

A k čemu to časem bude?

No možná e udělají nejaké filtry na mitalu o kterých se mluví už 10 let a mnozí si i mysleli že tam nějaké filtry sou...pokud je ale udelaji, tak v Karviné cca 30 kiláku od ostravy vyroste splaovna odpadů a bude zase problém...ti co to schvalují se jen smějou pač mají milionové obydlí v horách a podobně, takže z bláta do louže...

0/0
30.12.2010 8:15

0xFF

Ta holka na fotce má prej hrozně ošklivý zuby.

;-)

0/0
29.12.2010 20:08

vi-tek

Praha už našla řešení

Nedaleko Karviné má se souhlasem vlády vyrůst spalovna odpadu, kde se mají pálit odpady celé SM a do plné kapacity spalovny zřejmě i odpady z německa. Kapacita této spalovny má být 200 tis. tun ročně. Zvláštní je, že vláda neschválila spalovnu u Pardubic s kapacitou 12 tis.tun ročně. Zřejmě pod tlakem 50000 podpisů pod petici. Ostravákům je to jedno, aspoň se vozí v MHD zadarmo.

0/0
29.12.2010 18:04

Huczín von Szinágl

Re: Praha už našla řešení

Ostravákům je to opravdu jedno, joudo. Karviná je 25-30 km od Ostravy a převládající větry foukají od Ostravy....Je to vždy o lokalitě a technologii. Podobná spalovna je na okraji Vídně. A znáš přece Rakušany.

0/0
1.1.2011 2:06

radim36

Politikům se do plánu vyčištění ovzduší moc nechce,

protože jim musí být jasné, že to někdo odnese. V ostravské "žemlovce" , kde se střídají průmyslové plochy, kde emitují  prach firmy, dopravní stavby, kde emitují prach auta a obytné zóny, kde v  domcích emituje prach lokální vytápění už moc rezerv a ploch, které prach naopak zachytávají, není.

Mírně to mohou vylepšit zahradníci, lesníci a počišťovači neboli Ostravsko, pokud bude masívně investovat do řízeného  zazeleňování až zalesňování všech možných ploch uvnitř města i širšího okolí kolem města a do čištění a zvlhčování silnic, může ovzduší trochu vylepšit. Ale pokud se to má vylepšit radikálně, někdo to musí odnést. Musí se říznout buď do průmyslu, což se promítne do zaměstnanosti, nebo do dopravy nebo do svobody majitelů lokálních vytápění topit uhlím či vůbec topit pevnými palivy.

0/0
29.12.2010 13:07

mahdi

Re: Politikům se do plánu vyčištění ovzduší moc nechce,

To radikální zlepšení je možné i bez extrémních zásahů. Průmysl se dá provozovat méně prašně, doprava jde odvést mimo obydlené zóny, (některými) pevnými palivy jde topit s minimálními emisemi. Všechno to stojí peníze, moc peněz. Ale mnohem větší problém je donutit lidi/firmy, aby to dělali jinak.

0/0
29.12.2010 13:15

flames828

Re: Politikům se do plánu vyčištění ovzduší moc nechce,

No a to si vem, že v poměru k počtu obyvatel je Ostrava na špičce městské zeleně.

0/0
29.12.2010 14:03

729

Re: Politikům se do plánu vyčištění ovzduší moc nechce,

Je to jedna z možností naráží ale na problém že málokterý vhodný pozemek je ve vlastnictví města. A opravdu málokterý vlastník si na svém pozemku nechá vysázet les, to by pozemek neprodal a nic by na něm nepostavil. Cestou tráva -beton při udržování komunikací a ploch se zamezí sekundární prašnosti, stejně tak i jejich kropením a čištěním. Chvályhodné, ale veřejnost se ptá, kdy budou dodržovány v Ostravě imisní limity pro polétavý prach. Napsat kuchařku jak to provést a hlavně provést to, to by bylo na Nobelovku, protože  záleží tak trochu (moc)i na přírodě. Obávám se že takto nastavený emisní limit pro polétavý prach nebude v Ostravské-karvinské aglomeraci dodržen NIKDY a tak je to třeba lidem vysvětlit. A hlavně, NESTRAŠIT JE!!!!:-P

0/0
29.12.2010 15:19

DISK

:-) musím se smát...protože je najednou jasné, že ....

..ona "respirátorová demonstrace" nebyla politicky nezávislá, jak se dušovali organizátoři, když nenechali vystoupit primátora města.

 

 

0/0
29.12.2010 12:34

2kedar

Re: :-) musím se smát...protože je najednou jasné, že ....

Kajnar žije naprosto mimo realitu!Je Out.Mele jen to své, pouze proto, aby si udržel pozici.Kdyby mu skutečně šlo o ovzduší, tak už by se dááávno něco pohlo!RvRv!!

0/0
31.12.2010 10:37Najdete na iDNES.cz