Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Radní Ostravy napsali poslancům: Nechejte městu stovky milionů

Ostrava zatím vede marný boj za zachování dosavadního rozdělení výnosu některých daní. Nový návrh by moravskoslezskou metropoli připravil zhruba o 900 milionů korun. Radní proto poslali dopis poslancům, ale středečním prvním čtením v Poslanecké sněmovně nový návrh prošel.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

syn truhláře

Nemají z čeho odklonit?

0/0
3.2.2012 19:56

cz192235

Ostrava má peněz dost

Konečně někdo donutí naše Ostravské mocipány utáhnout opasky.Ostrava má peněz dost, pokud si odpustí plýtvání typu akce SMOG či výstavbu mnohdy bizarních a nesmyslně drahých projektů. Pokud bude méně peněz bude větší tlak na hospodárné využívání prostředků. Třeba zruší i ranní autobusy, které krouží Porubou prázdné ve 4 ráno a otravují hlukem. Pro zvyšování ceny jízdného již není prostor, pokud k tomu dojde nastane odliv cestujících.

0/0
3.2.2012 8:50

suzo

Ostrava má peněz až moc...

když má třeba na kampaň Ostravu nedáme.

0/0
2.2.2012 16:31

Konstrukter

Zákon na hlavu

Když budu mluvit za Ostravu, tak tento zákon je skutečně likvidační. Už nyní má Ostrava rozpočet v přepočtu na obyvatele nižší nebo stejný města jako menší města jako je např. Frýdek Místek, Opava, Zlín, Olomouc. viz rozpočty něst na 2. straně, zde:

http://www.moravskehospodarstvi.cz/website/download/archiv-pdf/moravske-hospodarstvi-prosinec-2011/_downloadFile.php

Pokud by se příjmy Ostravy měly ještě o pětinu snížit, naopak příjmy těchto měst zvýšit, jednalo by se skutečně o světový unikát (Kocourkov).

+1/0
2.2.2012 13:54

Prase Pašík

Malé upřesnění:

"Mluvčí Regionální rady Moravskoslezsko Michal Sobek potvrdil, že Ostrava může čerpat na projekty zařazené do Integrovaného plánu rozvoje města asi 1,5 miliardy korun z evropských zdrojů. Podle něj však rostou obavy z toho, že "své" peníze vyčerpat nestihne."

Vedení Ostravy si může za to, že není schopno své peníze zhodnocovat dotačními tituly. Na zpracování projektů magistrát nevypisuje veřejné soutěže, nechávají je zpracovávat vlastními úředníky,k kteří jsou dílem líní, dílem hloupí. A teď hrozí, že budou ztraceny i peníze do projektové přípravy, protože dotace se prostě nestihne vyčerpat a projekty nebudou realizovány.

Ostrava, ať se o ní říká co chce, měla kdysi svůj kolorit a charakter. Teď se rozplizla v předimenzovaných developerských projektech, ruinách bývalých průmyslových firem, smradu a prachu indického zlatokopa a chátrajících předražených bytech Bakalova RPG.

To je výsledek Tošenovského a navazujícího Kainarova handlu s proti - stranami, proloženého diletantem Zedníkem.

0/0
2.2.2012 12:20

Lord Helma

Re: Malé upřesnění:

Novou huŤ prodal stodukát Dlouhý, Klasův oblíbenec v divoké privatizace, byty OKD prodal druhý stodukát Sobotka, to byla tichá podpora oranžád. To že Zedník s Kainarem jsou nula, to s tím moc nesouvisí, težko se jim nastupovalo po Tošenovském, který ať byl jaký byl, tak pro Ostravu toho udělal nejvíc.

Nevím pane, jestli jste Ostravák, ale jestli něco Ostrava neměla, tak to byl kolorit a charakter. Jestli považujete za kolorit závějeje popílku v Porubě, černý sníh a sbíraniko zlatokopů z celé republiky bez vztahu k Ostravsku, tak máte pravdu. Jestli někdy Ostrava měla svůj charakter, tak to bylo za první republiky, akorát, že to žádná Ostrava ještě nebyla, jen několik větší a menších měst, Velká Ostrava vznikla až v roce 1942. Ale to asi nesouvisí s penězi, to jsme se dostali někam jinam.

0/0
2.2.2012 14:33

syn truhláře

Re: Malé foplnění:

A z Topolánka se stal Pražák... Toho jsme voli-li, aby za nás bojoval. Ale on bojoval gulama... A hlavně pro sebe.

0/0
2.2.2012 16:56

ctibi2

Zajímavé

by bylo, kdyby se tenhle pragocentristický systém úplně překopal tak, aby v obcích/krajích zůstávalo mnohem víc z peněz, které se tam vyberou, a neposílaly se někam napražský  ministerstvo, odkud je potom milostivě po trošičkách posílají zpátky, když se jim tan neztratí v nějaké černé díře...

0/0
2.2.2012 12:08

729

Necháme li padnout Ostravu,

tak zmizí přirozené centrum regionu o 700 tisících obyvatel. Pocítí to nejenom obyvatelé Ostravy, ale i přilehlých měst jako jsou například  Havířov, Orlová nebo Karviná. Koneckonců i Hlučínsko a Frýdecko-místecko. Zbohatlická Čeladná Robina Úda Lukši na tom určitě nezbohatne. Jisté taky je, že ten pád neodvrátí lidé rodu Rykalů- museli by se vzpamatovat starostové menších obcí v regionu

0/0
2.2.2012 11:18

Neumětel

Re: Necháme li padnout Ostravu,

Ale houby. Kvůli tomu Ostrava nepadne.

.

Malé obce nemají ani na věci, které jsou pro obyvatelé velkých měst naprosto přirozené: např. vodovod, kanalizaci, chodníky. Alspoň se tím zkoriguje naprosto NEMRAVNÝ poměr peněz na obyvatele velkých měst a malých obcí.

0/0
2.2.2012 11:38

729

Re: Necháme li padnout Ostravu,

Neznám obec v regionu, která by neměla vodovod, vodovody se vybudovaly už za komunistů. A proč by měla Ostrava a obce kolem ní platit za to, že někde v Čechách takové obce jsou. Jestli by se mělo někomu ubrat, tak je to Praha, neboť to je černá díra, kde mizejí peníze z celého Česka. Odnepaměti!

0/0
2.2.2012 11:51

osk

Re: Necháme li padnout Ostravu,

Jsem z Ostravy a musm říct abyste šli s tím nadáváním na Prahu do háje, hold jsou tam sídla firem, je to hlavní město, není jediný důvod proč byste se tam nemohl přestěhovat a pokud něco umíte tak se tam poměrně dobře uživíte, tady se řeší něco uplně jiného.

0/0
2.2.2012 17:28

Zirkon

Aby ne.

Všem větším městům se líbí zvýhodnění na úkor malých obcí.

0/0
2.2.2012 10:18

Rado 71

Re: Aby ne.

Jsem z malého města vedle Ostravy.A přesto jsem pro zachování rozpočtu tak jako dosud.Malá města mají menší náklady na provoz a většina z lidí z těchto měst dojíždí do velkých za prací,kulturou a zdravotnictvím.Zatímco poměrně malé částky ,které by byly připsány na konta malých měst jejich velké problémy nevyřeší,tak velkým městům budou chybět v kase i na provoz služeb,které jsou pro spádové oblasti.Ten zákon je blbost...

+1/0
2.2.2012 10:25

Neumětel

Re: Aby ne.

Souhlas. Třeba Praha má na obyvatel OSM krát více peněz, než malé obce! Asi v Praze žijí nadlidi. V malé obci si nemohou dovolit kanalizaci ani vodovod a autobus tam o víkendu ani nezajede (na zadotování taky nemají). Přitom platí stejné sazby daní, jako Pražáci.

0/0
2.2.2012 11:40

729

Re: Aby ne.

A právě proto se peníze vezmou Ostravě, kterou současný režim zdecimoval   tak,  že krach na  burze v New Yorku  a následná celosvětová krize v třicátých letech minulého století byla proti tomu sranda. A už to trvá moc dlouho!

0/0
2.2.2012 11:57

tomas__marny

Re: Aby ne.

To, že má Praha 8x více jste zjistil kde? Od Franty z hospody? Stačí si zjisti fakta. Obce do 100 obyvatel dostávají 9100 Kč/osobu. Nejméně dostávají obce 2001-5000 obyvatel - 6800 Kč/osobu. Praha má 29600 Kč/osobu, Brno/Ostrava/Plzeň 17900 Kč/osobu. A pokud vám není jasné, proč větší obce dostávají více na osobu, přečtěte si můj příspěk níže. A vyřiďte Frantovi z hospody, že až někdy pojede do města, tak lístek MHD mu dotuje město a ne jeho obec. Stejně tak další dotované služby.

0/0
2.2.2012 11:59

tomas__marny

Re: Aby ne.

Až budou malé obce platit větším za služby poskytované svým občanům, potom nemusí existovat zvýhodnění. Nebo snad malé obce dotují provoz divadel, muzeí, škol, MHD, úřadů? Neplatí, ale využívají je.

0/0
2.2.2012 11:42

Ostravan

Ostrava se nesmí nechat dát

Ne jen poslanci ČSSD, ale i ostatní poslanci zvoleni za náš kraj mají bojovat za zájmy všech a ne jen svých malých vesniček. Co takový Pavol Lukša? To si myslí, že dostal ve volbách pouze hlasy ze svého rodného, malého, bydliště? Ještě že zde máme slušné lidi, kteří za Ostravu opravdu bojují. Na rozdíl od Brna, Plzně či Prahy jde skutečně slyšet silný nesouhlas naší městské reprezentace, takže chválím jak pány z radnice (a je mi jedno jestli jsou nalevo nebo napravo, protože bojují za naši věc), tak i naše legitimně zvolené poslance, kteří jako Adam Rykala jednají v souladu s hlasem, který jsme mu dali.

0/0
2.2.2012 9:25Najdete na iDNES.cz