Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Kam se sběrným dvorem v Opavě? Lidé z Kylešovic se postavili proti

Ačkoliv se lidé z Opavy-Kylešovic dozvěděli o plánu města na nový sběrný dvůr v jejich sousedství na poslední chvíli, stihli poslat námitky, sepsat petici a sehnat takřka devět stovek podpisů. Magistrát tak vhodnou lokalitu hledá dále.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

ADix

...

Co těm lidem vadí...taky mám pár ulic od domu sběrnu je to pozemek cca 100x50m pá kontejnerů a 3 budky všude pořádek všude okolo čisto a konečně mizí nepořádek z příkopů u cest, z lesů a tak dále...jo vesničani se zas nudí a nemají si na co stěžovat...

0/0
7.2.2012 8:50

fotrtom

periferie

z městské části Kylešovice se radnice pomalu, ale jistě snaží udělat gheto nebo alespoň periferii Opavy se vším všudy...byty RPG plné nepřízpusobivých občanů, garáže dopravního podniku a nyní i sběrný dvůr....A přitom se jedná o část kde se nachází dvě sídliště a v části pod kyleš. kopcem a na Prachovníku satelitní městečka. Asi nikdo z radnice v této části města nebydlí....V časti Kateřinky se za městské peníze staví nová dětská hřiště, chodníky a budují cyklostezky - Kylešovice mají jiný, bohužel horší osud....

0/0
6.2.2012 8:42

Gabriella7

Re: periferie

no pořád mám pocit, že kateřinky jsou horší gheto než kylešovice...přesně jak jste psal, pouze dvě menší sídliště, zbytek rodinné domky...na poli za naším domem už vyrostlo za 3 roky 5 rodinných domků...myslím, že to tvrzení o spoustě nepřizpusobivých je nadnesené, jsou tady, ale ne v takovém množství.

0/0
6.2.2012 10:24

fotrtom

Re: periferie

ok...Kateřinky jsou co se týka architektury horší, ale co se týká investic města jsou na tom mnohem lépe...a k těm spoluobčanům: pokud jste Kylešovicích bydlela i před 25,20,15 lety můžete srovnávat....Je ovšem fakt, že dnes je jich spousta všude....A je zbytečné se ptát: Proč??

0/0
6.2.2012 12:05

habr

Standardní chování zastupitelů a radnice

v četných obcích.

Zamlžit, lidi neinformovat a nebo jen tak naoko, jen aby nedělali potíže, neptali se apod.

Když se lidí začnou zajímat, radnice začne řešit problém v tempu pro ni nezvyklém, jen aby z lidí udělala blbce a mohla aktivnější spoluobčany označit za místní potížisty.

Myslím si, že kdyby vznikl web - "Bojujeme s naší radnicí", kam by lidi mohli posílat své zkušenosti z praxe, kde by zas na druhou stranu bylo i právní popradenství jak s úředníky a hlavně lidmi opojenými politickou mocí a vlastním prospěchem, byl by to celkem navštěvovaný web (nejsem IT). Jsou sice weby jako EPS apod., ale na celou republiku nestačí. To by chtělo web kde by bylo možné zadat jméno obce a aby pod tím běžele nezávislá diskuse o radnici s tím, že neslušné a nepravdivé informace, kterí by tak občan napsal by byly nejen smazány, ale občan po zásluze odměněn. Popravdě - leckdo by si zas mohl vylévat své mindráky vůdči radnici a tím by web ztratil svoje poslání.

0/0
6.2.2012 8:14Najdete na iDNES.cz