Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Veřejná služba se zadrhla. Nový systém nabíhá velmi pomalu

Už měsíc má fungovat nový systém takzvané veřejné služby. Jenomže nefunguje. Alespoň ve většině měst Moravskoslezského kraje. Chybějí smlouvy. Organizace veřejné služby totiž přešla pod úřady práce.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Mamku

Centrální ostravský obvod

Na naši ulici je výsledek veřejné práce, že dva pracovníci veřejné služby jezdí s erárním vozíkem a vybírají železo z kontejnéru i teď při minus 20'C. Sněhu na chodnících se nikdo ani nedotkne.

+1/0
11.2.2012 11:11

2kedar

Re: Centrální ostravský obvod

Ale zastupitelé tvrdí, že "Vše funguje bezvadně".... ;-D Yako dycky... :-/RvRv!!Ať jdou tam, kde záda ztrácejí slušné jméno!!

0/0
11.2.2012 13:26

Mamku

Re: Centrální ostravský obvod

Zastupitelé by měli občas vyjit do ulic, a né věřit tomu co jim kdo nakuká.

0/0
11.2.2012 17:49

Mikies

Čím to je?

Myslím, že to není ani tím systémem samotným, ale totálně neschopnými úředníky. Proč to v některých městech jde a v některých ne. Práce je všude dost.

0/0
11.2.2012 10:53

2kedar

Re: Čím to je?

Práce je všude plno, to je pravda, ovšem problém vzniká ve chvíli, když má za tu práci někdo platit!!

+2/0
11.2.2012 13:28

antisystemový

Je to...........

Bordel jako ve všem u nás.Když příjde na pracák Pna "Jan Novák" dostane prospěšné práce na to šup.Pan N. se totiž nebrání,vezme vestu a jde zametat a paní na pracáku má v klidu čárku.

Když tam příjde Pan" Lakatoš" který je na pracáku několik let na prospěšné práce nejde,paní za přepážkou se bojí.minimálně řevu a nadávek,někdy i dokonce vyhrožování a napadení.Úřednice jde schůdnější cestou.to samé platí i na sociálce atd.Rv

+4/0
11.2.2012 9:23

kremsa

Zařazení by nemělo být závislé na libovůli úředníků

Veřejná služba nezaměstnaných je velice dobrý nápad, ale zařazení do ní by mělo mít jasnější pravidla. Dle zákona se může týkat kohokoliv po dvou měsících na pracáku, ale v praxi se týká jen malé části z nich (přes rok na pracáku, podezřelých z nelegální práce atd.), přičemž o zařazení resp. nezařazení rozhodují úředníci dle své libovůle. To otvírá značné možnosti pro korupci, podplácení, pomáhání známým, osobní mstu apod. Měla by existovat jasná pravidla, kdo bude resp. nebude zařazen do veřejné práce, aby o tom úředníci rozhodovali co nejméně.

+4/0
11.2.2012 8:28

2kedar

Re: Zařazení by nemělo být závislé na libovůli úředníků

Úředník, je vždycky "brzda"..... to si snad stát vůbec neuvědomuje!Je mi přes padesát a nedokážu si představit, že ztratím práci!Dnes by mi totiž nezbývalo nic jiné, než se oběsit!Miluji takové Havlovské kecy z devadesátých let... jakože "nebojte se nezaměstnanosti, bezdomovectví, ..... atd!Je mi s dnešní společnosti skutečně na blitííí!!Do firmy příjde nějaký namachrovaný "manager" a ten je schopný vyhodit lidi, kteří mají naprostý přehled o firmě a jejím fungování!Něco je špatně... Co??Celý systém, je v hajzlu!Lidi si neváží jeden druhého a o tom to je.Mistrem svého oboru se stával vždy a jen ten nejzkušenější člověk... Dnes tam dosadí naprostého nýmanda, který má "Bussinesschool"...Je to cesta do pekel!!Rv

+2/0
11.2.2012 13:38

jeanetka

Re: Zařazení by nemělo být závislé na libovůli úředníků

jo - a lektory v kurzech na zvyšování sebeprezentace dělají huhňalové, kteří mají praxi jako au pair  v zahraničí, nebo ani to ne, ale hlavně je na funkci dosadil papíneček nebo maminečka,užívající si privilegií protežovaného, jako tomu bylo za komančů - stále stejné rodiny parazitují na systému, který tehdy byl rudý, dnes modrý, ale fakticky stejný

0/0
11.2.2012 20:15Najdete na iDNES.cz