Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Stavět se nebude, Ostravica dostala odklad. Její chátrání ale nikoliv

Hodně nejistá budoucnost sužuje vyhlášený módní dům Ostravica-Textilia v centru Ostravy. Už dvanáct let je areál zavřený a chátrá. Co s ním bude? Odpověď by měl dát jeho vlastník.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Marťan

Historie Ostravy...

...ukazuje, že naši předkové byli podstatně chytřejší a představitelé města schopnější než ti dnešní papaláši. Dříve se do čela města stavěli lidé, kteří už něco (pro město) dokázali. Dnes se kdejaký moula snaží podnikat s městským majetkem a bez rizika...

Dříve se za městem postavila továrna a až přišli lidé pracovat, tak se jim stavěly byty, obchody a školy. A s dopravou měla Ostrava vždycky problém, protože ta vždy zaostávala. Dnes se postaví stovky bytů, ve kterých nemá kdo (a za co) bydlet, na místě po továrně (nebo na polích) se postaví obchody, ve kterých nebude brzy mít kdo nakupovat a nikam se pořádně nedá dojet.

Historické centrum města rozprodáme, památky zbouráme, z bytů naděláme úřady, zimní stadion asanujeme. A pak za spoustu peněz začneme vymýšlet, jak centrum oživit! A na vánoce postavíme přenosný stadion. Připadá mi to všechno postavené na hlavu. Současní papaláši bydlící v palácích Beskydech nebo Jeseníkách se o město starat nehodlají - po nich potopa!

+2/0
23.3.2012 20:16

chachar58

Ono s Ostravou centrem,

již moc dělat nejde. Něco je Hadamczikovo, něco patří "známemu / neznámému".., něco..A zbytek prodáme "chytrákům", co se nepodívají na plány města do budoucna = Karolína zabila historické centrum města. I kdyby se radní MOaP podělali, do prázdných prostor již nikoho nedostanou. Myslí to možná s městem dobře, ale myslí na lidi, co berou měsíčně 50 000 Kč a více. Takže jim to tady vymře a ostatní se odstěhují - co dělat v mrtvém městě? Jinak co dělali pamatkáři dodnes? Proč již firma nedostala pokutu třeba 10 000 za měsíc? x počet měsíců = nebo sankce nebyly ve smlouvě? Kdo má ještě trochu rozumu, tak z centra rychle prchne. Já s rodinou to asi uděláme brzy, raději hospodařit někde na vesnici, než umírat s městem, které navíc zajímá jen pár "stavitelů - devolperů"..- proč asi ? Kdo uhádne, vyhrává stěhování zdarma..;-(

+1/0
23.3.2012 15:46

zase smazaný

Re: Ono s Ostravou centrem,

S pokutami 10 000 Kč pro firmu, která koupila Ostravici souhlasím, jinak doporučuji JDI SE LÉČIT!!!!!

0/0
23.3.2012 16:52

chachar58

Re: Ono s Ostravou centrem,

Léčit? No z iluzí v "dobro", jsem již vyléčený. V centru nemají co dělat - kuřáci (podřadná sorta), pejskaři (koše jen v okolí Magistrátu a výběh někde na hranici s Muglinovem).. Mohu jen souhlasit s nejmenovaným kamarádem - "Každý dobrý skutek musí být okamžitě, po zásluze, potrestán". Nebo si myslíte, že jsem blázen - pak jsem ještě ve třetí kategorii, že v centru asi pochopení nenajdu. To, že jsme dnes ráno vstávali do "mlhy" (? kolikrát překročené limity?), Ostravica nevyřeší..

0/0
23.3.2012 17:03

chachar58

Re: Ono s Ostravou centrem,

Malá poznámka - nevím, jaké máš právo mi tykat?

0/0
23.3.2012 17:25

modrá sardinka

Re: Ono s Ostravou centrem,

Myslí to s městem dobře? Prosím o vysvětlení. Co je dobrého na tom - zabít život v historickém centru, naplácat kolem krychle s obchodama... co je na tom dobrého.

0/0
27.3.2012 20:42

myskamiki002

ten Kajnar

je neuveritelny 8-o8-o Dela on jeste vubec primatora Ostravy nebo to je jednatel stavebnich firem??

+1/0
23.3.2012 15:13

Dewils1

!

Ostravica byla fajna, ale už ji asi nic nezachrání:-( jen čekají kdy ji zbourat

0/0
23.3.2012 14:19Najdete na iDNES.cz