Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Zrušte více lůžek, šokovaly pojišťovny moravskoslezské radní

Zdravotní pojišťovny chtějí, aby nemocnice v Moravskoslezském kraji zrušily dalších 460 akutních lůžek. Už loni přitom zrušily 227 lůžek. Hejtman Jaroslav Palas označil takový požadavek za nepřijatelný a naznačil, že jde o diskriminaci veřejného zdravotnictví.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

THEKYNG

a co třeba jiný pohled...

Zkuste se zamyslet proč se ta lůžka ruší? Myslíte že cílem pojišťovny je mrtvý pacient? Za toho nedostane ani korunu... Cílem pojišťovny je, aby každý pacient byl léčen co nejefektivněji a ona z něj měla profit. Jde jim tedy především o to nabídnout nejekonomičtější způsob léčby, tedy levný a účinný. Zrušení lůžek určitě nemá žádný politický význam (nebo si aspoň nedokážu představit jaký), ale cílem je spíše optimalizace stavu lůžek. Tzn. proč máme v MS kraji tolik specializovaných pracovišť, když by stačilo mnohem méně, ale mohly by fungovat 7 dní v týdnu (některá i 24/7), zlepšilo by se vytížení lůžek, pacient by nemusel být v nemocnici tak dlouho a tím by celý systém dost ušetřil. A pacient by dostal kvalitní SLUŽBY za SVÉ PENÍZE.

Pro mne je určitě lepší, když mne ošetří lékař který je dobře vyškolený a zaplacený, než abych ležel na pokoji s 3 volnými lůžky a léčil mne lékař ze zemí třetího světa, který neumí pořádně česky a medicínu studoval bůhví kde.

ZDRAVOTNICTVÍ = SLUŽBA

0/0
16.4.2012 16:29

Boridoj

Mám lepší nápad.

Zrušte všechny zdravotní pojištˇovny s jejich luxusem a armádou úředníků a ponechme jenom jednu (pokud možno ne VZP). Při dnešní vybavenosti výpočetní technikou celou problematiku jedna pojištˇovna hravě zvládne. Za komunistů to zvládla jedna pojištťovna i bez počítačů.

0/0
5.4.2012 8:21

dan1

A další věc!!!

Heger a jeho ODS mordparta tvrdili, že se lůžka budou rušit všude - napříč spektrem všem poskytovatelům lůžkové péče. Kolik lůžek se tedy bude rušit v zařížením Agelu??? Kolik lůžek v soukromé nemocnici v Karviné 6, kolik lůžek v zdravotnických zařízeních vlastněných ostatními soukromými subjekty - třeba Bohumínská nemocnice???? Tam se zjevně neruší vůbec žádné!!!! Anebo se o tom nepíše ani řádek!!! Tomu se říká spravedlnost??? Tohle je jen ODS mafiánský způsob řízení tohoto banánového státu. Už aby byly předčasné volby a tito kazisvěti už mazali do opozice! Tato vláda je opravdová noční můra - chudým berem a bohatí dál bohatnou.

0/0
4.4.2012 20:18

AntonínP

Re: A další věc!!!

1. Heger není ministrem ODS

2. přece nejde o to, kolik kdo má lůžek zrušit, ale o to, zjednodušeně řečeno, kolik jich komu zůstane. Jestli nějaká soukromá nemocnice již zrušila např.30% lůžek (jim,narozdíl od krajských, ztráty nikdo neuhradí) nebo přilákaly tolik pacientů, že mají dostatečnou obložnost (to je to podstatné slovo, tj. % obsazenosti lůžek), proč by měla další lůžka rušit. Ať je zruší ten, kdo má větší počet prázdných lůžek. A to jsou, povětšinou, krajské nemocnice.

3. Mohou to vyřídit i zrušením jedné nemocnice (např. Karvinské, když v karviné je ještě druhá).

4. život prostě není spravedlivý (naštěstí)

0/0
4.4.2012 21:44

krajinka

Re: A další věc!!!

No pokud krajske zdravotnictvi vede byvaly zemedelsky tajemnik OV KSC tak to zdravotnictvi podle toho vypada. Chtel bych pripomenout lonsky rok, kdy v krajskych nemocnich chtelo 600 lekaru dat vypoved a nefungovala by jedina porodnice v krajskych nemocnicich a byl pripraven krizovy plan, ze mela fungovat porodnice ve FN a v Agelu ve Vitkovicich. V Agelu ani ve FN nebyla registrovana ani jedna vypoved lekare. Co se tyka vysoce specializovane pece, je v kraji 6 superspecializovanych center.. 2 v Agelu a 4 ve FN. V krajskych spitalech ani jedno.

0/0
4.4.2012 22:25

dan1

Za vším bude AGEL

Jak si už dávno cvrlikají vrabci na střeše krajského hejtmanství - ruší se státní - tedy krajská lůžka, péče se redukuje, nemocnice zmenšují a zavírají, pacienti již dnes často leží na přistýlce a čekají na ošetření týdny. A kdo z toho bude profitovat?? Agel. Jsme momentálně svědky obrovského přesunu lůžkové péče ze státních nemocnic co nemocnic soukromých. A jména Lesková a Tomanová - ta v tom poměrně hodně figurují. Není snad ani tajemstvím, že paní Tomanová šla na ruku Agelu v celé řadě kauz a případů. Přitom je zaměstnancem kraje a jejím jediným cílem by mělo být zachování maximální dostupné péče pro občany kraje zabezpečené krajskými nemocnicemi. Místo toho se na kraji konají kroky, které jdou zjevně proti krajskému zdravotnictví a na ruku soukromým subjektům, v čele s Agelem. Mám pocit, že kraj se za krajská zdravotní zařízení málo bije. Přitom soukromníci nechtějí nevýdělečné obory, ale i ty jsou potřebné. Ještě všichni zapláčeme, až se to stane

0/0
4.4.2012 20:10

tmbd

Kdo za tím stojí...

Za vším hledej AGEL, viďte paní Lesková...Rv

0/0
4.4.2012 18:42Najdete na iDNES.cz