Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Mnoho pacientů nemá z nemocnic kam jít, hlavně VZP to nezajímá

V neřešitelné situaci se ocitá stále více pacientů v nemocnicích. Zdravotní pojišťovny odmítají platit za sociální hospitalizace, VZP dokonce provádí důkladné revize a nemocnicím berou peníze. Jenže těžce hendikepovaní lidé nemají kam jít.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

2Mac7

naši zákonodárci

Domovy pro seniory berou jen ty, kteří mají příspěvek na péči alespoň 2. stupně, ten pak dostává ústav + platba od seniora. Ovšem žádost o příspěvek je pozastavena po dobu, po kterou je senior ve zdravotnickém zařízení, tudíž po tu dobu se nevyřizuje jeho žádost, tudíž příspěvek nemá žádný a žádný domov ho nechce. Chápala bych pozastavení výplaty příspěvku na péči v době pobytu seniora ve zdravotnickém zařízení, proč je pozastaveno i samotné řízení o něm, to mi hlava nebere, leč odpovídá to zákonu. Ať žijí naši zákonodárci, ale jinde než v ČR.

0/0
9.5.2012 12:12

cervmm

Solidarita

Možná se někomu zdá, že je to až velká solidarita, ale zdravotní pojišťovny si to myslím u nějakých pacientů mohou dovolit. A zvláště VZP, kde se rohazujou miliardy za nesmyslný IZIP, honosná sídla, odměny našim pánům poslancům v dozočích radách a daších rádoby investicím. Těm doktorům a sestrám práci nezávidím a nedivím se jim, že ty lidi nechtějí dát na ulici. Žijeme sice v kapitalismu, ale i ten by měl pomáhat potřebným. Mě osobně nevadí, že moje odvody ze mzdy jsou částečně použité na tyto bohulibé účely, ale co mě štve, že je za ně placen nějakých ten nemakačenko v parlamentu.

+1/0
6.5.2012 12:38

VladexAndroid

Mají příbuzné

tak ať se o ně starají oni. třeba vnuk - bankovní magnát jim zřídí pokojík ve své luxusní vile na  bahamách;-D

0/0
6.5.2012 11:48

2Mac7

Re: Mají příbuzné

Většina takových pacientů na 99,9% nemá vnuka bakovního magnáta.

0/0
9.5.2012 12:03

Zná ho někdo? Ne? Pak je to on!

Lanto, ptám se tě, jak bys řešil tuto situaci.

Normálně bys ty lidi vzal a položil je v parku na trávu? A nechal je tam svobodně zemřít, nebo jak si to představuješ. A prosím žádné urážky, ale konstruktivní řešení. Rozumný návrh, co s nimi. Návrhy doktora Mengeleho neberu.

+2/0
5.5.2012 18:32

heroforseason

Re: Lanto, ptám se tě, jak bys řešil tuto situaci.

Pokud nikoho nemají, tak samozřejmě žádné jiné řešení než se o ně postará společnost není. To do sebe zahledění Mengelolidé ale opravdu nepochopí, teda aspoň do chvíle, než se dostanou do podobné situace sami.

0/0
6.5.2012 12:22

Ion Tichy

Něco je špatně...

práve pro takové případy jsou sociální pracovnice a příslušné úřady....tihle lidé nejsou schopni se o sebe postarat a nejsou a nebudou schopni už nikdy pracovat....IMHO práve o takové se společnost musí postarat..R^.. ale ono je snažší vyplácet velkorysé dávky těm, kdo s hordou harantů přijdou řvát na sociálku, než se postarat o ty, kdy tiše trpí....RvRv

+6/0
5.5.2012 16:47

Lanta 2OO4

Re: Něco je špatně...

Problém je,že dle popisu v článku ti lidé nepracovali buď nikdy a nebo jen velmi krátce. Prostě jsou to líný lemry, stejně jako ti na které poukazujete, jen shodou okolností momentálně nemohoucí a nemocní. Nechápu proč by je měl stát a tedy daňový poplatník živit. To je nefér vůči jiným,třeba seniorům,kteří celý život pilně pracovali,ale kteří nemocní nejsou a musí se o sebe postarat sami..............

+2/0
5.5.2012 17:09

gentlastwo

Občane Lanto, nic nového....

na podobné myšlenky přišel   doktor   Mengele  a  ostatní    funkcionáři Třetí   říše..

+3/0
5.5.2012 17:11

Zná ho někdo? Ne? Pak je to on!

Re: Občane Lanto, nic nového....

Vypadá to, že být Lanta v té době, vydatně by jim sekundoval.

0/0
5.5.2012 18:29

oldfashioned Kokodák v1

Re: Něco je špatně...

Lanta, tak tohle jsem od tebe vůbec nečekal...:-/:-(

+1/0
5.5.2012 17:18

Lanta 2OO4

Re: Něco je špatně...

Proč? Já soucítím například se seniory, kteří celý život pracovali a dnes kvůli tomu,že se jim důchod moc nezvyšuje a díky tomu,že se naopak rapidně zdražilo bydlení , potraviny a léky mnohdy opravdu přežívají na hraně když například nemají příbuzné a třeba ovdoví  a nikoho to moc nezajímá.......tihle co jsou v nemocnicích bez příjmu si ale za svůj osud mohou často sami. Mám sociální cítění,ale má to taky své mantinely.........myslím,že by tady v tom případě třeba mohla sehrát svou roli církev a její hlásání o lásce k bližnímu;-)

+2/0
5.5.2012 17:27

Don Corleone

Re: Něco je špatně...

Na to, že Ti lidé ze článku nepracovali, jste přišel jak?

Ten chlap: Je mu 72 let, před 4 lety mu omrzly nohy tak, že mu je amputovali a od té doby je v nemocnici => do nemocnice se dostal v 68 letech, tedy už byl v důchodu. Klidně mohl 50 let ručně lámat kámen v kamenolomu.

Ta první ženská: v 51 letech dostala mrtvici a nemůže ani mluvit. Klidně mohla před tím 35 let ručně lámat kamen v kamenolomu.

Ta druhá ženská: Ano, u ní je v článku uvedené, že pracovala jen velmi krátce a to před mateřskou. To u ní je to na pováženou. Je ji 50 a za celý život nepracovala 8-o No pokud měla celou dobu "sponzora" co si ji vydržoval, tak kde je teď?

Takže nepracovala jen ta jedna osoba ze tří.

+1/0
5.5.2012 17:20

Lanta 2OO4

Re: Něco je špatně...

Ten první pán byl regulerní bezdomovec. To je z článku myslím dost patrné (v kamenolomu mu fakt nohy neomrznou,protože narozdíl od bezďáka má pracující možnost ve velkých mrazech práci přerušit a jít se ohřát - to je dáno zákonem) ,u druhé dámy bych se dotázal kde a s kým žila před tou mrtvicí a ta třetí je myslím jasná.........;-)

+1/0
5.5.2012 17:31

Zná ho někdo? Ne? Pak je to on!

Re: Něco je špatně...

Asi jsi nepochopil, že pokud je mu 72 let, před 22 lety mu bylo 50. Tzn. minimálně 20-30 let pracoval. ;-)

0/0
5.5.2012 18:30

Ion Tichy

Re: Něco je špatně...

Tohle mě, který celý živoot pracují, odvádím dávka a spořím na stáří nijak neuráží...lidem, kteří jsou na tom opravdu bídně (a tihle jsou) pomoc z peněz, které odvádím, přeji... prostě je morální se o ně postarat, i když oni sami možná v minulosti dělali veci, s kterými nesouhlasím...ale dneska to nutně potřebují....měli by to dostat.  Pokud se někdo o sebe postarat dokáže, tak žádnou velkou pomoc nepotebuje.... měl by to prát jako dar, že nemusí o pomoc žádat druhé...R^

+4/0
5.5.2012 17:29

pemo

Re: Něco je špatně...

Reaguji na sociální pracovnice - oni mají možnost nasměrovat či zajistit byt ,ubytovnu či domov pro seniory, ale v případě, že tito lídé jsou bez příjmu, tak i při dobré vůli a snažení nemají žádné kompetence bydlení zajistit a nařídit a zákon na to není. Obce nemají vyčleněné sociální bydlení a dávky jdou za lidmi, pokud situaci mají vyřešenou a konkrétně zaplacené bydlení. Takže začarovaný kruh a věřte, že pracovníci, kteří se snaží řešit takovou životní situaci nemocného je pěkný stres a pokud není dobrá vůle zdravotnického zařízení, tak je prakticky za současné situace neřešitelná. Nemůžu však opomenout, že převážná část lidí skutečně ve svém produktivním životě žila nezodpovědně a teď nemají nic - ani finance ani rodiny.:-(

0/0
16.5.2012 15:50Najdete na iDNES.cz