Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Kriminalita na Ostravsku roste. Vrací se část odvelených policistů

Za dva roky zmizelo z Moravskoslezského kraje 480 policistů, z toho asi čtvrtina z Ostravy. Odešli do civilu nebo slouží jinde. Nárůst kriminality vedl k tomu, že malá část se vrací. Zastupitelé Ostravy ale žádají, aby se do ulic vrátilo mnohem více hlídek.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

99beruska

"Nespoléhejme jen na policii. Začněme u sebe..."

... nedávejme zlodějům příležitost - super rada.Tak já tedy ani nebudu vycházet z domu, aby se oni mohli v klidu pohybovat a já jim nedala příležitost mě okrást. Také se přikláním k názoru, že PČR není všemocná a bohužel není vina na regionální úrovni, ale špatně je to od zhora. Nicméně jsou tady od toho, aby nás chránili. Samozřejmě jsou lidé, kteří si svým spíše neoblečením než oblečením a "značkovými" doplňky sami říkají o malér, ale věřím,že většina lidí na sebe zbytečně neupozorňuje a pak je velmi smutné, že podle paní Holčákové máme začít sami u sebe.

0/0
3.6.2012 7:57

dukatovy_listopad (wskrzeszenie)

No jo na ostravsku je hodně

cigánů, tak se nedivmě.

+1/0
1.6.2012 17:03

vyznanie

Roste roste

A bude hůř.Nezaměstnanost je dost vysoká,dále nám tu stále stěhují nepřízpusobivé(viz Svinov), Úřady práce jsou přeplněné a nikdo s tím nic nedělá.Vůbec nezávidím práci našim policistům,kteří to nemají šanci stíhat. A naši politici umí jen kritizovat. Měli by zajet do Ostravy a večer se projít po Zábřehu či Svinově. Myslím ,že by brzo přišli o peněženky a možná i o kejhák.

+2/0
1.6.2012 15:25

L_vap

Re: Roste roste

...přidal bych k tomu klidně Porubu, o Vítkovicích, Mariánských Horách nebo Přívozu ani nemluvě. Takže to máme skoro celou Ostravu. A za řekou (Ostravice) to není o mnoho lepší !!.

Na druhou stranu to mají policejní manažeři hodně složité. Nemůžou přiznat, že se stále nižšími počty policistů a klesajícím rozpočtem nemohou odvádět alespoň přiměřenou službu obyvatelstvu a chránit jejich zdraví a majetek. Takové přiznání by totiž znamenalo jejich manažerské selhání !!. Pro normálního člověka nepochopitelné, pro zaměstnance bezpečnostních (ale i obdobných) sborů každodenní realita. Pokud se totiž policejní manažer (ředitel, náměstci) přizná k potížím a problémům ve svém služebním obvodu, kraji apod., je to známka jeho neschopnosti a důvod ke změně vedení. Proto to vypadá u nás tak, jak to vypadá.

+1/0
2.6.2012 16:21

L_vap

Re: Roste roste

A potom vám krajský ředitel s "upřímnou radostí" oznámí, že moravskoslezští policisté budou posíleni o 20 mužů >> tedy cca 10 pro Ostravu a 10 pro Karvinou >> vydělit počtem směn na den a tyto staronové posily se ztratí jako kapka v moři. A to ještě neuvedl, zda na tyto policisty dostane také navýšený rozpočet. Pokud ne, bude muset zase někde ušetřit, aby je měl z čeho zaplatit. Ono se to mezi prostým lidem moc neví, ale každé krajské ředitelství je samostatná účetní jednotka a musí hospodařit s přidělenými finančními prostředky. A v době krize a pseudo úspor toho z ústředí moc navíc nepřijde !!

A rady paní Holčákové, že ochrana majetku začíná u občana >> dokud bude právo na straně těch, kteří zákon porušují, moc toho občan na ochranu svého zdraví a majetku sám nezvládne. Ale možná se mýlím ....

0/0
2.6.2012 16:21

ted61

nic

primátor Kajnar neudělal pro OStravu vůbec nic - vlastně ani pořádně neví že OStrava je

kriminalita roste

práce ubývá jelikož se postaví jedna blbá fukušima a ti malí skončí

dýchat se nedá - jen vyřvával,vyhrožoval,pak jednou byla doprava zdarma  a nestalo se nic

 A další srandy - takový starosta michálkovic privedl do michálkovic přes 200 hádejte koho. lidé tam jsou nešťastní, kdysi krásné místo na bydlení teď se tam jen a jen krade

+1/0
1.6.2012 12:54

ODSCSSD7

Re: nic

Neptej se co Kajnar udelal pro Ostravu... zeptej se co Ostrava udelala pro nej..

+1/0
1.6.2012 12:56

DéDéTé

Řešení

je rozdat kuše a pět šípů a je po problému.

+3/0
1.6.2012 12:46

ODSCSSD7

Re: Řešení

ja myslim ze reseni jasne rekli obyvatele Ostravska ... a maji pravdu

+1/0
1.6.2012 12:50

ODSCSSD7

co si preji lide na Ostravsku (a nejen tam) je napsano

v clanku.... a nejen ze si to lide preji, ono by to tu kriminalitu i snizilo...

+1/0
1.6.2012 12:29

holes6

...

" zastřelení romského sběrače šrotu vylekaným majitelem domu "  ;-€RvRv;-€

+1/0
1.6.2012 11:31

-x-killer

Rostoucí kriminalita

Takže pořád roste každým rokem ale policistů je pořád méně. To zní logicky :)

0/0
1.6.2012 11:25

semelik

primátor Kajnar jasně řekl, že kriminalita v Ostravě NEROSTE

Tak co tady pořád řešíte?

Jo, a taky řekl, že je v Ostravě čistý vzduch. Nebo je čistý tam, kde bydlí on? Teď přesně nevím

0/0
1.6.2012 10:37

Pietrolini

Dost se to podceňuje.

Ale už teď je na Ostravsku situace kritická,protože lidé bez peněz a skrupulí jsou ochotni udělat cokoli a komukoli,aby něco získali z jeho majetku. Přitom si samozřejmě nejvíc troufají na lidi starší,nemocné nebo takové,kteří se nemohou bránit. Ale nejen na ně. Bandy grázlů si klidně troufnou i na člověka plného síly. A ten stav se ještě den za dnem zhoršuje. Rv

+6/0
1.6.2012 10:00Najdete na iDNES.cz