Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Měřicí vůz pomůže Ostravě zjistit, odkud vanou jedy

Dohlížíme na to, co dýcháte. Takové heslo má na sobě speciální měřící vůz, který bude v Ostravě měřit množství škodlivin v ovzduší a umožní i přesnější identifikaci jejich zdrojů. Vysláním vozu do ulic chce Ostrava reagovat na neochotu místního průmyslu přispět na ozdravné pobyty dětí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Hammer_1

Nekonečné měření toho co je na první pohled zřejmé

O pánech Madejovi a Kajnarovi již nemám zcela žádné iluze. Taktika nekonečného měření je opravdu "úžasná"! Měřící vůz bude jezdit půl roku v Radvanicích a Bartovicích (přičemž pokud se někdo díval na grafy znečistění z jiných míst Ostravy, tak ty nejsou příliš odlišné), bude hledat těch pár kouřících komínů lokálních topenišť a na základě měření v jejich blízkosti, nejlépe přímo na hraně komína, se stanoví podíl příspěvku jednotlivých zdrojů. Na závěr se konstatuje že za znečistění si obyvatelé mohou vlastně sami. Ptal se těch obyvatel Radvanic a Bartovic, zda-li o ty ozdravné pobyty dětí vůbec vlastně stojí? Jestli by je raději nevyměnili za přijatelné životní prostředí? Mimochodem, není toto náhodou stejný vůz, pořízený z evropských fondů, který před pár měsíci představovali veřejnosti pan europos. Mynář s ředitelem VVUÚ p.Štrochem jako iniciativu soukromé společnosti? Nebo to byla zase nějaká další "fligna"?

0/0
12.10.2012 23:31

2kedar

No, to jsem zvědav...

A pokud náhodou výsledky měření nebudou podle představ pánů Kajnara a M.Nováka tak se s tím "něco udělá"...Že??Dotace na "ekokotle" jsou stejně hloupé!Pokud si v kraji mnoho lidí pořídí peletkový, či štěpkový kotel...co se stane?Cena pelet a štěpky výrazně stoupne.Kdysi byla akce "Vyměňte svůj starý kotel, na tuhá paliva za plynový s dotací"...Plynový jsem zacáloval naplno, jen abych si ponechal i stávající kotel na dřevo.Výsledek:Ušetřil jsem!Když potřebuji pouze ohřát vodu v bojleru, stačí mi tři polínka a je teplá.To vše funguje i bez elektřiny, což u plynového neexistuje.

0/0
11.10.2012 11:22Najdete na iDNES.cz