Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

V ocelárně ostravského Evrazu se zastavila výroba. Výpadek bude delší

Na neurčito. Tak zatím zní vyjádření vedení společnosti Evraz Vítkovice Steel na dotaz, jak dlouho bude přerušena výroba v jedné z nejdůležitějších částí podniku, a to v ocelárně. Provoz dodává ocel dalším provozům firmy, kde se z ní válcují plechy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

KdysiBedlam

jj

Kdyby mne nekdo nabidnul, abych zustal doma a bral 80% mzdy, tak bych mu rekl: no jasne!!!

0/0
12.10.2012 17:15

Pavel Szturc

Re: jj

tak ten Váš přístup je krásným příkladem těch méně hezkých vlastností - kombinace závisti, lenosti a hlavně a především obyčejné lidské hlouposti. Asi je to nad Vaše schopnosti pochopit, ale možná jste někdy slyšel přísloví "Kdyby byly v  ř_t_ ryby, nebyly by rybníky...". Svým přístupem k životu se přiznáváte k tomu, že sám nemáte šanci na podobný "výdobytek" dosáhnout.

0/0
12.10.2012 18:09

Konstrukter

Re: jj

Nebuďte takový moralista...

0/0
12.10.2012 20:27

Pavel Szturc

Re: jj

určitě se nepovažuji za moralistu, jelikož si moc dobře uvědomuji, že mám spoustu nedostatků. Pouze jsem reagoval na příspěvek, ve kterém někdo neomaleně zlehčuje docela vážný problém. Těm lidem, kteří bouchají dlouhá léta v těžkém hutním provozu, podobné zlehčování určitě nepomůže. Pokud to vnímáte jako moralizování, mrzí mě to, ale já to tak nevidím.

+2/0
12.10.2012 21:22

setrilekmatematik

Ostravák

Já bych byl pro zavření ocelárny. Je mi líto 1.000 pracovních míst, ale stojí uprostřed husté zástavby a  kazí vzduch 300.000 obyvatelům.

+1/0
12.10.2012 16:59

Pavel Szturc

Re: Ostravák

Ostraváku, Ostrávaku, nic o tom nevíš, ale hned máš jasno o zavírání. Jednak pleteš hrušky z jablkama, když mluvíš o 1000 pracovních míst - z toho je zřejmé, že vůbec netušíš, o čem píšeš. Evraz není jenom ocelárna, ten nejdůležitější výrobek je tlustý plech (například pro výrobu lodí, to snad šmahem neodmítáš) a ten se vyrábí na válcovně, která nijak hrozně nekazí vzduch 300 000 obyvatelům. Kromě toho je celá řada příkladů i ve střední Evropě, že hutní výrobu  (včetně ocelárny) lze provozovat v podstatě i v těsné blízkosti města - pokud jsi navštívil rakouský Linz, možná tušíš, o čem je řeč. A hlavně. Tady přece nejde jen o 1000 pracovních míst, na hutní firmy je navázána celá řada dalších firem a tedy dalších pracovních míst. Kdo si myslíš, že určuje kupní sílu na Ostravsku, Ostraváku? Můj Bože, proč má každý nýmand bez jakýchkoliv znalostí širších souvislostí potřebu hned něco zavírat???

+5/0
12.10.2012 18:02

Santa1

Re: Ostravák

Kdybyste delší čas strávil v Ostravě - Mariánských Horách, tak byste věděl, že se to s nějakou ocelárnou v Linci nedá srovnat. Podle mě ta ocelárna díky svojí poloze škodí více lidem, než otloukánek Mittal. Je to tragédie pro ty zaměstnance, ale zase se teď bude lidem v okolí lépe dýchat.

0/0
12.10.2012 23:16

Pavel Szturc

Re: Ostravák

V Ostravě žiju celý život a do Mariánek to mám kousek. Nikde jsem netvrdil, že je provoz hutě v centru města ideální řešení. A v žádném případě jsem ve svém příspěvku nesrovnával Evraz s firmou Voest Alpine v Linci. Chtěl jsem jenom uvést, že to jde i bez zavírání hutí, když se chce. Hutní firmy se sice podílí na znečištění vzduchu, ale obě hutě dávají práci nejenom svým zaměstnancům, ale řadě dodavatelských firem. To nejcennější v EVRAZU je válcovna tlustých plechů a tento provoz lidem v okolí nijak zásadně neškodí. Srovnávat tragédii pro všechny zaměstnance EVRAZU s lepším dýcháním je tak diskutabilní. S rostoucí nezaměstnaností přicházejí další problémy, které jsou často mnohem horší, než škodlivý vzduch. Lidé v naši zemi jsou otravování mnohem většími jedy, než je nějaká ocelárna. A tím nemyslím jenom jinou fabriku, která Vám v Mariánkách kouří z druhé strany (třeba MCHZ). Prostě všechno pozavírat není řešení.

+1/0
13.10.2012 8:06

Santa1

Re: Ostravák

Slovy klasika: Můžete s tím nesouhlasit, může se vám to nelíbit, ale to je asi tak vše, co s tím můžete dělat. Prostě se ten provoz nevyplatí už teď, tak jak je, natož kdyby se muselo investovat a předělávat to na lepší enviromentální parametry. Taky zkuste uvést, jaké jedy vypouští MCHZ. Takhle uvažuje každý nýmand bez jakýchkoliv znalostí širších souvislostí, že když je to chemička, tak to zákonitě musí vypouštět jedy.

0/0
13.10.2012 11:54

Pavel Szturc

Re: Ostravák

Nečtete můj příspěvek pořádně, případně mu nerozumíte nebo máte rudo před očima a emoce vám prostě brání ve věcné debatě. Nikde jsem nenapsal, že MCHZ vypouští jedy. Pouze jsem napsal, že případné znečištění z průmyslu (lhostejno zda z EVRAZU, Mittalu, MCHZ a dalších) není tak nebezpečné jako skutečné jedy ve společnosti - kupříkladu všudepřítomná korupce a sprostota našich představitelů na všech úrovních. Nevím, odkud berete jistotu, že se něco vyplatí nebo nevyplatí, nechci se hádat, sám nemám konkrétní čísla a pochybuji, že vy je máte. Na rozdíl od Vás jsem ale zdrženlivý, co kde a proč v Ostravě zavřít.Pouze se snažím upozornit na to, že by se mělo rozhodovat v širších souvislostech. Kupříkladu enviromentální normy pro hutní průmysl v Polsku jsou násobně měkčí než naše. Dokážete si představit,že nelze poručit větru,aby k nám nesl špinavý vzduch z nedalekých polských hutí poté, co to tady "v dobrém úmyslu" pozavíráme?

0/0
13.10.2012 12:27

Santa1

Re: Ostravák

Prý diskutujete věcně. Tak abyste si vzpomněl. co jste napsal:  Lidé v naši zemi jsou otravování mnohem většími jedy, než je nějaká ocelárna. A tím nemyslím jenom jinou fabriku, která Vám v Mariánkách kouří z druhé strany (třeba MCHZ).

Proč asi Evraz zastavil provoz ocelárny a kvarta? Asi proto, že mu to sype miliony. Prostě se mu provoz momentálně nevyplatí. Pokud nebude investovat, příští rok už mu to třeba ani nedovolí rozjet. Je to o penězích.

Plantáte dohromady korupci, jedy a morálku. Každého tu poučujete a přitom se dovoláváte věcné diskuze. Rv

0/0
13.10.2012 23:25Najdete na iDNES.cz