Diskuze

Zloději se vydávali za policisty. Důchodkyni ukradli cennosti i peníze

Lest využila dvojice zlodějů, kteří ve čtvrtek po poledni v Havířově okradli šestasedmdesátiletou ženu. Přestože byli muži v civilu, důchodkyni na ulici namluvili, že jsou policisté a že jí zavezou domů. V bytě jí přiměli ke kontrole cenností a peněz. Ty jí vzápětí ukradli.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jaký toť kontras k případům v Českých Budějovicích a policistech v civilu. Zde radí nedůvěřovat, v ČB naopak přesvědčovali veřejnost, že nemusí prokazovat ihned příslušnost k PČR.

Policie dělá (byť nevědomně) mezi občany chaos rozdilnými přístupy v rozdílných případech.

Právě proto platí zákon o PČR, o policejních identifikacích, stejnokrojích, označeních atd. atd., Právě proto, aby občan s pravděpodobnosti větší než velkou věděl, že jedná s příslušníkem PČR.

Jesltiže v jedné situaci je policistům povoleno se neprokázat (ČB), je toto signál pro všechny individua páchající trestnou činnost převážně na důchodcích, kteří nemají důvod nevěřit, když to bylo v médiích.

Kdyby zde platila pořádně pravidla, dlouhodobě, s minimalními změnami, lidé by tato pravidla brali jako samozřejmost a nemuseli by se stále učit nové a nové zákony, které v počátcích existence zneužívají právě pachatelé TČ.

Jinými slovy - PČR tvrdí to, co je zrovna ku prospěchu jejich věci. Žádná pomoc občanům, pouze krytí orgánů PČR ex post.

1 0
možnosti

"Policista prokazuje příslušnost k policii služebním stejnokrojem, případně služebním průkazem s fotografií," upozorňuje Miroslav Kolátek s tím, že služební průkaz, případně odznak musí mít policista u sebe, i když je v civilu."

.

A co ti hoši, kteří předstírali extremisty, aby mohli černokabátníci zakročit?

2 0
možnosti