Jan Šilinger z Jihlavy (vlevo) a Elvist Ciku z Karviné v tvrdém souboji

Jan Šilinger z Jihlavy (vlevo) a Elvist Ciku z Karviné v tvrdém souboji | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Drtivá převaha Opavy ke gólu nevedla, Karviná se trefila čtyřikrát

• 0
Druhá domácí porážka za sebou. Třetí zápas v řadě bez výhry. Jako by se fotbalisté SFC Opava v závěru podzimu zasekli. V sobotním 14. kole druhé ligy podlehli v duelu nováčků Sezimovu Ústí 0:1. Prohrál i Třinec, a to na půdě Sparty Praha B 1:3.

Karvinští popáté za sebou bodovali, doma porazili Znojmo 4:1 a už jsou třetí, nejvýše z moravskoslezských celků. Opavští měli převahu, ve druhé půli drtivou, leč nejnebezpečnější byly hlavička Mrázka a rána Halašky už v prvním poločase.

"Nedokázali jsme nic vymyslet, žádnou stoprocentní šanci jsme si nevytvořili," uznal opavský trenér Josef Mazura. "Nešly nám ani standardní situace. Kdyby hrál Sedláček, bylo by to jiné."

Jenže opora týmu, Lumír Sedláček, nemohl nastoupit kvůli čtyřem žlutým kartám. A na hřišti chyběli i zranění zkušení hráči Čáp, Formánek a Vyskočil.

"V naší sestavě bylo až moc změn, a to není nikdy dobře," uvedl Mazura. "Mladí kluci, kteří nastoupili, se toho zhostili dobře, ale přece jen druhá liga je něco jiného než třetí."

Karvinou rozhýbaly změny

V první půli duelu Karviné se Znojmem gól nepadl, leč ve druhé jich bylo hned pět. Karvinským brzy po přestávce stačilo šest minut, aby vedli 3:0.

"Pomohly nám změny v sestavě," řekl karvinský trenér Karel Kula, který od 46. minuty poslal do hry Gondu a Presla. "A na hrot se tak vysunul Mišinský, který se pak dvakrát nádherně trefil," podotkl kouč, který ocenil nasazení mužstva. "Hráli jsme na doraz."

Třinec srazily rychlé góly

Třinečtí po třech zápasech bez porážky neuspěli s rezervou Sparty, když zaspali začátek. Už ve 12. minutě prohrávali 0:2.

Joukl sice v 19. minutě trefou z přímého kopu snížil, ale vyrovnat se hostům nepodařilo, byť jejich hru ve druhé půli rozhýbali střídající Pospíšil a Siegl.