Hlučínští fotbalisté vyhráli nad Tescomou Zlín

Hlučínští fotbalisté vyhráli nad Tescomou Zlín | foto: Ondřej Karel Teichmannpro iDNES.cz

Hlučínští fotbalisté čelili dvěma penaltám, a přesto vyhráli

• 0
Pozdě, příliš pozdě zabrali fotbalisté Hlučína. V sobotu ve 27. kole druhé ligy porazili Zlín 2:1, leč ani to už na jejich sestupu nic nezmění. Třinec doma prohrál s Viktorií Žižkov 1:4 a vypadl ze hry o postup do nejvyšší soutěže.

Karvinští na svém hřišti rozdrtili Čáslav 5:0 a poskočili před Třinec na čtvrté místo. Karviná vedla už po půl hodině 3:0, když dva góly během čtyř minut vstřelil Vrána.

Hlučínští vyhráli třetí z minulých pěti utkání. Tři kola před koncem ztrácejí na záchranu na Kladno a Znojmo devět bodů a oba týmy mají navíc s Hlučínem lepší bilanci vzájemných zápasů.

"Mám radost, že jsme minulé zápasy hráli dobře a sbírali body, což je vidět i v tom, že o čtyři naše hráče se zajímají prvoligové kluby," uvedl hlučínský trenér Jiří Bartl.

V sobotu Hlučín hrál od 20. minuty proti Zlínu oslabenému o vyloučeného Malcharka. Po jeho faulu sudí nařídil penaltu, kterou však Koubek neproměnil. Zato hosté záhy z pokutového kopu vedli.

"A mohlo být hůř," upozornil Bartl na další pokutový kop, z něhož už však Roman Dobeš gól nedal.

"Byl jsme zvědavý, jak to naše mladé mužstvo zvládne," přiznal Bartl. "Uklidňoval jsem kluky, aby byli trpěliví, že šance přijdou, anebo soupeř, když budeme aktivní, udělá chybu. A to se potvrdilo."

Třinečtí selhali v koncovce

Třinec doma vedl nad Viktorií Žižkov už v osmé minutě po trefě Cepláka 1:0. Jenže prohrál 1:4. "Chtěli jsme být druzí, ale už jsme ze hry vypadli," přiznal třinecký trenér Lubomír Luhový. "Nemůže se stát, abychom doma prohráli tak vysoko."

Přitom, jak podotkl, Třinečtí svého soupeře třicet minut drtili. Jenže neproměňovali šance. Hanus střílel do břevna, Siegl do tyče a za stavu 1:2 měl obrovskou příležitost Ceplák. Právě v kvalitě zakončení kouč viděl mezi oběma týmy největší rozdíl.

"Psychicky nás zasáhlo zejména vyrovnání na 1:1," podotkl Luhový. "Najednou jako by nás přepadly obavy o výsledek." Přesto až na tu koncovku ocenil kvalitní výkon svého mužstva.