Kvůli fotbalu se na hranice s Polskem vrátily namátkové kontroly aut

  15:45aktualizováno  15:45
Do minulých časů hraničních kontrol vrátí řidiče cestující do Polska fotbalové mistrovství Evropy. Poláci obnovují namátkové kontroly automobilů, asistovat jim budou čeští policisté. Padesát z Moravskoslezského kraje se navíc vypraví přímo do polské Vratislavi, kam přijedou tisíce českých fanoušků.

Závory se sice na česko-polské hranice nevrátí, ale kontroly mají být v době konání fotbalového šampionátu poměrně časté. | foto: Ondřej Littera, MAFRA

Poláci zavádějí kontroly po celé délce česko-polských hranic. "Doporučujeme všem, kteří budou cestovat do Polska, aby u sebe měli cestovní doklady a také doklady povinné pro jízdu autem za hranice země," konstatoval šéf moravskoslezských policistů Tomáš Tuhý.

Upozornil, že se kvůli kontrolám mohou na hranicích tvořit kolony. Podle ČTK už kontroly začaly, polští policisté dalekohledem sledují automobily a některé si vybírají na prohlídky.

Moravskoslezští policisté byli pro službu v Polsku vybráni kvůli zkušenostem s rizikovými zápasy Baníku Ostrava, zvláště když radikálnější ostravští fanoušci úzce spolupracují s polskými kolegy, zvláště pak z klubu GKS Katovice.

Radikálnější fanoušci by se rádi ukázali

"Máme informace o ambicích části radikálních fanoušků přesunout se do dějiště Mistrovství Evropy. Jednáme s ostravským klubem a situaci monitorujeme," uvedl Tuhý. V Polsku budou k dispozici i členové policejního antikonfliktního týmu.

Policisté vytvoří s polskými kolegy smíšené hlídky a zejména v polské Vratislavi, kde sehrají čeští fotbalisté 10., 12. a 16. června zápasy základní skupiny, budou nápomocni při řešení případných problémů.

Policisté motoristům nedoporučují přepravu přes silnici I/48 přes Frýdek-Místek na Český Těšín, polskou Bielsko Bialou a Katovice. "Na našem i polském území je několik dopravních omezení, což by zřejmě způsobilo veliké problémy," vysvětlil šéf moravskoslezské dopravní policie Jiří Zlý.

Nejlépe využít dálnici, nikoliv silnici přes Český Těšín

Za mnohem vhodnější považují využití dálnice D1 směřující okolo Ostravy do Bohumína, poté pojedou po polské silnici číslo 78, u obce Žory se napojí na dálnici A1 a později pak na A4 vedoucí až do Vratislavi. Dálnice A1 není zpoplatněna, ale při vjezdu na A4 jsou mýtné brány.

Čeští fanoušci mohou v případě nouze volat na speciální polskou linku 0800 200 300, případně na nouzovou linku českého konzulátu v Polsku +48 600 978 977. Všechny podrobnosti jsou na policejních internetových stránkách v sekci Jedeme na Euro (čtěte zde).

Autoři: ,

Výsledky voleb 2018

Přehledně zpracované výsledky komunálních voleb dle okresů pro Moravskoslezský kraj:

Volby do Senátu

V Moravskoslezském kraji vyhráli druhé kolo voleb do Senátu ve volebních obvodech 68 - Opava: Herbert Pavera, 71 - Ostrava-městoLeopold Sulovský a 74 - Karviná: Petr Vícha.



Nejčtenější

Do střechy vozu s pražskou značkou někdo v Ostravě zasekl krumpáč

Podnikateli z Ostravy někdo zasekl do střechy luxusního vozu krumpáč.

Nepříjemné překvapení čekalo v neděli odpoledne na podnikatele Michala Kubíčka z Ostravy. Do střechy jeho luxusního...

Hradec je novým lídrem. Chomutov má první body, slaví Sparta i Kometa

Tomáš Marcinko z Třince tečuje puk, který míří do branky hostujícího celku....

Deváté kolo hokejové Tipsport extraligy přineslo změnu na čele tabulky. Novým lídrem je Hradec Králové po výhře 3:2 v...



V Kauflandu se plazila užovka. Prodejna po třech dnech otevře

Chycená užovka obojková.

Neškodnou užovku obojkovou odchytili v pátek ráno v prodejně Kaufland v Orlové. Kvůli výskytu hada byl market od...

V orlovském Kauflandu se plazil had. Druhým dnem ho hledají

Ilustrační snímek

Od úterního rána hledali hasiči v orlovském Kauflandu hada, kterého předtím lidé spatřili na prodejně. Neupřesněný druh...

Lékaři z Ukrajiny české pacienty neohrožují, říká gynekolog Smetanskyi

Ukrajinský gynekolog Vitalij Smetanskyi pracuje ve Slezské nemocnici v Opavě.

„Skládal jsem v životě mnoho zkoušek, ale aprobační zkouška v Praze byla nejtěžší. Třeba v Německu to mají jednodušší,“...

Další z rubriky

Do střechy vozu s pražskou značkou někdo v Ostravě zasekl krumpáč

Podnikateli z Ostravy někdo zasekl do střechy luxusního vozu krumpáč.

Nepříjemné překvapení čekalo v neděli odpoledne na podnikatele Michala Kubíčka z Ostravy. Do střechy jeho luxusního...

Kostel v Kravařích má nový zvon. Předchůdce odvezl za války wehrmacht

Zvon dostal jméno po svatém Floriánovi.

Aby jej dostali do věže, museli přistavit jeřáb. Jeho hlas lidé poprvé slyšeli ve čtvrtek vpodvečer, od pátku odbíjí...

Vítkovice zbourají komín Strakáč, nepomohla ani snaha sdružení o záchranu

Komín zvaný Strakáč je vysoký 101 metrů.

Kostkovaný komín někdejší úpravny a spékárny rud takzvané Aglomerace v Ostravě-Vítkovicích zvaný Strakáč půjde k zemi....

Najdete na iDNES.cz