Hřbitovní přestřelka u soudu. Kulky létaly kvůli údajnému okradení mrtvoly

  12:16aktualizováno  12:16
Loňskou přestřelku na opavském městském hřbitově začal projednávat ostravský krajský soud. Obžalovaní Tomáš Kukol a Hynek Ignát, kteří podle obžaloby postřelili pracovníka pohřební služby, si údajně nic nepamatují. Jeden kvůli lékům s opiáty a druhý kvůli alkoholu.

Ilustrační foto | foto: Radek Miča, MAFRA

Jejich výpovědi před senátem pak spíše než výslech připomínaly frašku. Podle obžaloby Kukol za Ignátovy asistence postřelil pracovníka pohřební služby. Důvodem byla domněnka, že muž okradl Kukolova zesnulého otce.

Jako první před soud dnes předstoupil Kukol. Právě on na muže střílel z nelegálně držené zbraně. Kulka prolétla pracovníkovi pohřební služby pravým bércem a levým stehnem. "Žádám o provedení psychiatrického a psychologického vyšetření," řekl Kukol hned na začátku. Tvrdí, že byl a stále je pod vlivem opiátů.

Údajně už několik let bere na tlumení bolesti krční páteře lék Tramal. "Z toho období si skoro nic nepamatuji. Jen zprávu o tom, že otec zemřel. Trochu pohřeb a pak až to, jak nás zatkla policie. To se mi začalo rozsvěcovat v hlavě," řekl obžalovaný.

Soudci léky ukázal a přiznal, že i dnes ráno si jeden vzal. Úplně fit podle svých slov nebyl ani druhý obžalovaný Ignát. "Musel jsem si ráno dát na spravení panáka a pivo. Jinak bych se třepal," řekl soudci.

V jedné ruce pouta, v druhé lahev rumu

Tvrdí, že pil i v den střelby. "Byl jsem opilý. Bylo mi všechno jedno," řekl. Během výslechu ale přiznal, že na popud Kukola šel koupit železná pouta a elektrický paralyzér. Pouty napadeného spoutal. Druhý předmět nepoužil.

"Ani jsem nemohl. V jedné ruce jsem měl pořád flašku s rumem," řekl. Sám sebe vylíčil jako alkoholika, který stále pije. "Piju pořád. Mám takový zvyk. Už bez toho nedokážu být," tvrdí muž, který nemá žádný příjem. Útratu v hospodách za něj údajně platí kamarádi.

Oba obžalovaní dnes před soudem samotný skutek podrobně nepopsali. Kukol si údajně nepamatuje nic a Ignát jen střípky. Podle obžaloby ale na hřbitov za mladým zaměstnancem pohřební služby jeli řešit údajnou krádež peněz z pokoje, kde zemřel Kukolův otec.

To ale postřelený odmítá. Kukol se vyzbrojil pistolí, Ignát pak paralyzérem a pouty.

V kanceláři pohřební služby domnělého zloděje nenašli. Narazili na něj venku v autě. Druhého pracovníka pohřební služby Kukol namířenou pistolí donutil odejít.

Nic jsem neukradl, tvrdí postřelený

Mladíka pak podle obžaloby bili pěstmi a kopali. Zaznělo i několik výstřelů do vzduchu. Když napadený ležel na zemi, Ignát jej spoutal a táhl tělo pryč od auta. V té chvíli údajně Kukol znovu vystřelil. Tentokrát mířil na nohy mladíka.

Sestra střelce Lenka Burdová po celé události řekla, že bratr velmi těžce nesl fakt, že byl otec okraden. Údajně šlo o částku převyšující 50 tisíc korun. Byly to úspory, o kterých se umírající muž svěřil těsně před smrtí.

"Zmizení peněz se bratra silně dotklo. Chtěl spravedlnost. Ten člověk se nám vysmál, že měl rukavice, že mu nic nedokážeme. Nic s tím neudělala ani policie," doplnila. Bratr se jí s úmyslem jít na hřbitov svěřil. "Chtěl od něj alespoň přiznání. O peníze nám nešlo. Musel být v afektu," řekla.

Obvinění z krádeže však postřelený muž od samého začátku odmítá. "Mohl to být třeba někdo ze záchranky," řekl novinářům ještě v nemocnici. Tvrdí, že sám už před incidentem kontaktoval policii, aby případ vyřešila. Přepadení jej překvapilo. "Když přišli, tak mě spoutali. Pak začal střílet," řekl. Údajnou krádež vyšetřovala i opavská policie. Nic se ale neprokázalo.

Autoři: ,

Výsledky voleb 2018

Přehledně zpracované výsledky komunálních voleb dle okresů pro Moravskoslezský kraj:

Volby do Senátu

V Moravskoslezském kraji vyhráli druhé kolo voleb do Senátu ve volebních obvodech 68 - Opava: Herbert Pavera, 71 - Ostrava-městoLeopold Sulovský a 74 - Karviná: Petr Vícha.Nejčtenější

Do střechy vozu s pražskou značkou někdo v Ostravě zasekl krumpáč

Podnikateli z Ostravy někdo zasekl do střechy luxusního vozu krumpáč.

Nepříjemné překvapení čekalo v neděli odpoledne na podnikatele Michala Kubíčka z Ostravy. Do střechy jeho luxusního...

Hradec je novým lídrem. Chomutov má první body, slaví Sparta i Kometa

Tomáš Marcinko z Třince tečuje puk, který míří do branky hostujícího celku....

Deváté kolo hokejové Tipsport extraligy přineslo změnu na čele tabulky. Novým lídrem je Hradec Králové po výhře 3:2 v...Zlín přejel Spartu, Chomutov náskok neudržel. Zpět na čele je Litvínov

Gólová radost litvínovských hokejistů v utkání s Hradcem.

Nedělní program hokejové Tipsport extraligy nabídl šest duelů 8. kola. Zlín ukončil sérii tří proher, na ledě Sparty...

Ostravica granica. Oblast Těšínska po Mnichovu zabraly polské jednotky

Říjen 1938: Polské tanky v Českém Těšíně před hotelem Piast.

Nejen Němci nebo Maďaři. Před osmdesáti lety využilo politicky příznivé situace a agónie prvorepublikového...

V Kauflandu se plazila užovka. Prodejna po třech dnech otevře

Chycená užovka obojková.

Neškodnou užovku obojkovou odchytili v pátek ráno v prodejně Kaufland v Orlové. Kvůli výskytu hada byl market od...

Další z rubriky

Kostel v Kravařích má nový zvon. Předchůdce odvezl za války wehrmacht

Zvon dostal jméno po svatém Floriánovi.

Aby jej dostali do věže, museli přistavit jeřáb. Jeho hlas lidé poprvé slyšeli ve čtvrtek vpodvečer, od pátku odbíjí...

Lékaři z Ukrajiny české pacienty neohrožují, říká gynekolog Smetanskyi

Ukrajinský gynekolog Vitalij Smetanskyi pracuje ve Slezské nemocnici v Opavě.

„Skládal jsem v životě mnoho zkoušek, ale aprobační zkouška v Praze byla nejtěžší. Třeba v Německu to mají jednodušší,“...

Do střechy vozu s pražskou značkou někdo v Ostravě zasekl krumpáč

Podnikateli z Ostravy někdo zasekl do střechy luxusního vozu krumpáč.

Nepříjemné překvapení čekalo v neděli odpoledne na podnikatele Michala Kubíčka z Ostravy. Do střechy jeho luxusního...

5 tipů, jak trénovat dětskou pozornost
5 tipů, jak trénovat dětskou pozornost

Věnovat dítěti péči a rozvíjet v něm schopnost koncentrace se vyplatí jak vám, tak jemu. Díky tomu, že bude pozorné ve škole, nebudete muset věnovat tolik času učení doma, což nejspíš potěší vás i vašeho potomka. Vyzkoušejte aktivity, kterými dětskou pozornost posílíte.

Najdete na iDNES.cz