Méně je mnohdy více, radí ženám mistryně republiky v make-upu

  16:35aktualizováno  16:35
Při mateřské dovolené si udělala kurz vizážistky, pracovnu měla nejprve v dětském pokojíku a teprve rok to dělá na plný úvazek. Přesto za tak krátký čas prokázala mladá žena z Českého Těšína cit pro líčení. A stala se mistryní republiky v make-upu.

Aneta Klosková (vlevo) se svou modelkou po vítězství v semifinále. Nejlepší byla i v tuzemském finále a čeká ji porovnání s evropskou konkurencí. | foto: Michaela Bernatíková

Nyní už nepracuje v pokojíku, Anetu Kloskovou najdete v pracovních dnech v salonku nedaleko centra Českého Těšína. Vystudovaná učitelka pro mateřinky si líčení oblíbila natolik, že se jím začala živit. A co víc, je v něm podle odborníků v tuzemsku nejlepší. 

Přes regionální kvalifikaci se Klosková dostala do celostátního finále, kde své modelce udělala nejlepší make-up pro zadané téma „Miami beach – time to party“. V porotě zasedli prestižní vizážisté, fotografové, blogeři… Porotci soutěžící, kterými byly výhradně ženy, sledovali při jejich práci a hodnotili je z několika hledisek.

„Hodnotil se jak podklad, tak detail očí, rty, tvářenka, celkový dojem i technika práce,“ uvedla Českotěšíňanka. 

V konkurenci desítek žen Klosková uspěla a republiku bude reprezentovat na říjnovém mistrovství Evropy v Německu. Úspěch z velké části skromně přičítá i své modelce. „Podle mě závisí úspěch z 80 procent na tom, jakou modelku si vyberete. Je důležité, aby měla čistou pleť, hezké rysy, aby byla výrazná a měla hezké obočí. Hodně věcí jsme spolu konzultovaly, spolupráce byla super,“ míní mistryně make-upu. 

„S obočím si ženy občas neví rady“

I do Německa tak pojede s osvědčenou parťačkou, lišit se nebude ani způsob líčení. „Téma je stejné, povolené jsou jen nějaké drobné odchylky od republikového kola. Ale konkurence tam bude obrovská,“ ví Aneta Klosková.

Předtím, než pojede na šampionát, ještě namaluje mnoho žen z Českého Těšína a okolí. Její studio navštěvují ženy všech věkových kategorií. Občas přijdou s jasnou vizí, někdy i s fotografií v ruce, jindy nechávají volnou ruku profesionálce. 

Ta sice obecně říká, že se ženy v současnosti líčit umí, nicméně občas si všímá přešlapů, které dělají. „Často si neumí vybrat správný odstín make-upu, takže jde vidět přechod, kde make-up končí. A některé ženy si neumí upravit obočí, ať už zvolí špatný odstín, nebo tvar,“ míní vizážistka. 

I v jejím studiu platí, že méně je někdy více. „Make-up má působit hlavně přirozeně. Některé ženy to s ním přehání. Vždycky říkám, že je lepší začít jemněji a přidávat se dá vždycky,“ dodává Klosková. 

Mistryně republiky pak dává ženám ještě jednu radu. „Používejte profi kosmetiku a nešetřete. Není sice pravda, že vše drahé je zároveň dobré, ale svou oblíbenou značku si určitě brzy najdete,“ dodala žena.

Autor:


Nejčtenější

Nejraději znovu a lépe. Socha Špinarové čelí kritice odborníků i veřejnosti

Socha Věry Špinarové byla odhalena v Husově sadu v centru Ostravy. (17. 10....

K soše zpěvačky Věry Špinarové míří jeden kritický komentář za druhým. Velké části veřejnosti i odborníkům se nelíbí...

Tušil jsem, že bude velmi kontroverzní, říká autor sochy Špinarové

David Moješčík ve svém ateliéru v Janovicích při pracích na soše Věry Špinarové.

Vtípky, petice, výzvy k předělání. Ostravská socha Věry Špinarové od veřejnosti zatím sklízí zejména kritické ohlasy....Do střechy vozu s pražskou značkou někdo v Ostravě zasekl krumpáč

Podnikateli z Ostravy někdo zasekl do střechy luxusního vozu krumpáč.

Nepříjemné překvapení čekalo v neděli odpoledne na podnikatele Michala Kubíčka z Ostravy. Do střechy jeho luxusního...

Zůstane huť bez proudu? Ústup Mittalu z Ostravy připomíná taktiku spálené země

Pohled na závod ArcelorMittal v Ostravě-Kunčicích.

Pozvolné odpoutávání společnosti ArcelorMittal od ostravské hutě připomíná ty nejdrsnější pohádky bratří Grimmů, kde se...

Školačky pomáhaly kolabujícímu seniorovi. Dospělí je při tom míjeli

Statečné dívky ocenil starosta Ostravy-Jihu Martin Bednář.

Tři dívky ze Základní školy Kosmonautů 13 v Ostravě-Zábřehu pomohly seniorovi, který zkolaboval na ulici a sesunul se k...

Další z rubriky

Syntetické drogy, které v Ostravě zabíjely, pocházely nejspíše z Polska

Životu nebezpečné syntetické drogy, které se moravskoslezské policii podařilo...

Osmnáct obviněných už je v kauze syntetických kanabinoidů. Novinářům to oznámili zástupci policie. Podle nich by také...

Vyhrocenou situaci v ostravské nemocnici řeší i ministr. Zatím nerozhodl

Areál Fakultní nemocnice s poliklinikou v Ostravě-Porubě.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch řeší v Ostravě velké „povstání“ proti řediteli tamní fakultní nemocnice Evženu...

Užovka z Kauflandu mohla přicestovat se zbožím. Původ určí testy DNA

Po třech dnech pátrání si užovky všiml zaměstnanec Kauflandu Pavel Kunc. Pak už...

Na více než tři dny uzavřela supermarket Kaufland v Orlové a na chvíli se stala asi nejznámějším tuzemským zvířetem....

Najdete na iDNES.cz