Myslivci na Bruntálsku pytlačili. Lovili i v noci a úlovky nevykazovali

  12:06aktualizováno  12:30
Policie na Bruntálsku trestně stíhá dva myslivce, kteří se chovali jako pytláci. Údajně otec se synem lovili v nepovolenou dobu, používali falešnou plombu a úlovek nevykazovali. Jednatel Českomoravské myslivecké jednoty na Bruntálsku jejich počínání odsoudil

Část zbraní nalezených při domovní prohlídce u myslivců - pytláků na Bruntálsku. | foto: Policie ČR

Policejní komisař oba muže podezírá z přečinů pytláctví, krádeže a poškození cizí věci. Podle dosavadních zjištění oba obvinění, kteří vlastní zbrojní průkazy a složili zkoušky z myslivosti, od loňského do letošního listopadu opakovaně lovili zvěř v zakázané době.

„Tedy mezi hodinou po západu slunce a hodinou před jeho východem, a to za užití nejrůznější pozorovací a zaměřovací techniky uzpůsobené k identifikaci objektu za snížené viditelnosti, které se využívá především pro lovecké účely,“ uvedla bruntálská policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

Muži takto lovili někdy samostatně, jindy společně. Činili tak v různých honitbách bruntálského okresu, nevyhnuli se ale ani soukromé honitbě. Na mušce měli jak vysokou zvěř, tak i sele divokého prasete. Zastřelenou zvěř vyvrhli a uložili do chladícího boxu.

Fotogalerie

„Aby se nezjistilo, že jde o neoprávněný lov, tak sele označili starou, již jednou použitou plombou,“ přiblížila Jiroušková s tím, že sele použili pro svou potřebu.

Letos v listopadu pak ulovili bachyni divokého prasete, kterou si ponechali, aniž by ji podle mysliveckých pravidel vykázali. „Ke svému protiprávnímu jednání se doznali. Trestní stíhání je vedeno na svobodě, hrozí jim trest odnětí svobody do výše pěti let,“ zakončila policejní mluvčí Jiroušková.

Podle informací iDNES.cz muži nebyli dopadeni přímo při činu. Při domovních prohlídkách policisté našli větší množství legálně držených zbraní i střeliva a také mnoho starých plomb k označení ulovené zvěře.

Šéf myslivců na Bruntálsku: Je to ostuda

Věk obou stíhaných mužů, případně zda šlo o myslivecké funkcionáře, Jiroušková na dotaz iDNES.cz nesdělila s odkazem na možnou identifikaci pachatelů. Vyšetřování případu pokračuje.

Jednatel Českomoravské myslivecké jednoty na Bruntálsku Pavel Kameník považuje chování obou myslivců za zavrženíhodné. „Vůbec to neumím pochopit, je to samozřejmě ostuda a nedělají nám dobrou reklamu,“ povzdychl si.

Upozornil však, že oba obvinění muži nejsou členy jednoty. „V tuzemsku můžete mít myslivecké zkoušky, ale nemusíte být současně naším členem. Na Slovensku to nelze,“ vysvětlil Kameník s tím, že podobný případ na Bruntálsku nepamatuje.

Zejména pak odsoudil lov v noci, kdy se smí střílet jen škodná, a využívání nepovolených doplňků zbraní. „Osobně je neznám, zřejmě ale jde o lidi, kteří lovili kvůli masu,“ zakončil.

Autor:

Nejčtenější

Sparta selhala. Slavia podzimním mistrem, s Plzní se jí výrazně vzdálily

Slávistická radost v utkání s Mladou Boleslaví, Peter Olayinka a Miroslav Stoch...

Podzimní část fotbalové ligy vyhraje Slavia, jasno je o tom už kolo před koncem. V 18. kole lídr porazil Mladou...

Hokejista, co si koupil sám sebe: Jsem hrozně rád, že jsem to udělal

Petr Šidlík (uprostřed) v dresu Vítkovic.

Nedávno rozvířil hokejové hladiny v Česku prohlášením, že se musel z Jihlavy vykoupit, přičemž Dukle zaplatil tolik,...

O vraždě Kramných elektřinou nemám pochybnosti, říká znalec Dvořáček

Předseda Ústavu soudního lékařství v Ostravě Igor Dvořáček také vypovídal v...

Je předsedou akademického senátu Lékařské fakulty Ostravské univerzity, téměř dvacet let vedl Ústav soudního lékařství...

Plekanec byl u další výhry. Hokejisté Kladna porazili Frýdek-Místek

Tomáš Plekanec se po návratu z NHL poprvé představil v dresu Kladna, zasáhl do...

Kladenský víkend s Tomášem Plekancem byl pro domácí hokejisty úspěšný. Při sobotní výhře nad Litoměřicemi (4:2) se...

Z Ostravy převáželi pacienta s podezřením na MERS, choroba se nepotvrdila

Hasiči pomáhali zdravotníkům s přesunem pacienta do sanitky. Použili ochranný...

Sanitka ve středu převážela z Fakultní nemocnice v Ostravě na pražskou Bulovku pacienta s podezřením na nebezpečnou...

Další z rubriky

Železárny Vítkovice, díky nimž se rozrostla Ostrava, slaví 190 let

Vysoké pece v roce 1893.

Do Ostravy ve čtvrtek zavítali potomci Habsburků a Gutmannů, zakladatelských rodů Vítkovických železáren. Mimo jiné si...

Muzeum ukazuje záchranářské unikáty. Tatrovky pomáhaly i ve formuli 1

Radim Zátopek z Technického muzea Kopřivnice stojí u tatrováckého...

Unikátní Tatru T623R určenou pro zásahy při závodech formule 1 nebo prototyp sanitky, která měla pomáhat záchranářům na...

Ostravské stopy: Sýkorův most je sítem do velkého města, míní Koneval

Vstup do velkého města Vítězslavu Konevalovi symbolizuje Sýkorův most.

Jako digitální grafik by si Vítězslav Koneval pro svou práci vybral ke zpracování ostravský motiv: most Miloše Sýkory....

Najdete na iDNES.cz