VIDEO: Dopravu v Opavě brzdí uzavírky, zatížení objížděk je extrémní

  15:39aktualizováno  15:39
S dalšími změnami musejí tento týden počítat motoristé v Opavě. K uzavírce Krnovské ulice přibyly a přibudou další zákazy v její blízkosti.

Nová omezení souvisí s výkopy kvůli opravám kanalizace a vodovodu a výměnou povrchu silnice.

„Od pondělí je uzavřen výjezd na Krnovskou z ulice Bochenkova a rovněž vjezd na ni, a to pravděpodobně do 29. června,“ informovala o aktuálních změnách mluvčí opavského magistrátu Lada Dobrovolná.

Z Bochenkovy na Krnovskou ulici se řidiči dostanou po objízdné trase vedené ulicemi Husova, Olomoucká a Vančurova.

Podle rozhodnutí krajského úřadu měla být celý týden zavřená i křižovatka Olomoucké ulice s náměstím Republiky, opavská radnice však avizuje, že do pátku tamtudy řidiči s omezením projedou.

Uzávěra přijde od soboty a auta budou jezdit po objízdné trase přes Mírovou a Olbrichovu ulici a v opačném směru přes Olbrichovu, Krnovskou a Vančurovu ulici, a to nejdéle do úterý 26. června.

Řidič: Celá Opava ve špičkách stojí

Nová opatření doplňují úplnou uzavírku opavské páteřní komunikace směrem na Bruntálsko, která platí od začátku května a potrvá do 31. října.

Ven z města projedou po Krnovské jen osobní auta, v opačném směru musejí po objížďkách všichni řidiči. Omezení platí v úseku od náměstí Republiky po křižovatku s ulicí U Náhonu, zhruba v úrovni zastávky MHD Stará silnice před magistrátem. Podle sčítání dopravy tímto úsekem běžně denně projede i 20 tisíc aut.

Důvodem je oprava kanalizace, vodovodu a později i povrchu cesty. „V Krnovské ulici se bude za 23 milionů modernizovat vodovod, opraví se  kanalizace a související infrastruktura za téměř 16 milionů korun,“ uvedl k investiční akci mluvčí Severomoravských vodovodů a kanalizací Marek Síbrt.

Důsledkem uzavírek je přetížení ostatních tras v Opavě. „Nedá se projet  nikudy. Vančurova ucpaná, Vrchní ucpaná, celá Opava ve špičkách stojí,“ komentuje řidič Marek Novák.

Komplikace eviduje i policie. „Zvýšený počet nehod jsme nezaznamenali, ale zatížení objízdných tras, ať už kolem Sádráku nebo po Vančurově, je extrémní. Ve špičkách bývá zdržení velké. Lidem komplikují situaci i časté změny jednosměrek a uzavírek podle toho, jak výkopy postupují,“ popsal mluvčí policie René Černohorský. 

Radnice vyzývá k trpělivosti. „Rekonstrukce není naší investiční akcí, ale vnímáme, že už bylo na čase k ní přistoupit. Chtěl bych požádat řidiče o shovívavost,“ komentovat náměstek primátora Opavy Josef Stiborský.Nejčtenější

Nejraději znovu a lépe. Socha Špinarové čelí kritice odborníků i veřejnosti

Socha Věry Špinarové byla odhalena v Husově sadu v centru Ostravy. (17. 10....

K soše zpěvačky Věry Špinarové míří jeden kritický komentář za druhým. Velké části veřejnosti i odborníkům se nelíbí...

Do střechy vozu s pražskou značkou někdo v Ostravě zasekl krumpáč

Podnikateli z Ostravy někdo zasekl do střechy luxusního vozu krumpáč.

Nepříjemné překvapení čekalo v neděli odpoledne na podnikatele Michala Kubíčka z Ostravy. Do střechy jeho luxusního...Hradec je novým lídrem. Chomutov má první body, slaví Sparta i Kometa

Tomáš Marcinko z Třince tečuje puk, který míří do branky hostujícího celku....

Deváté kolo hokejové Tipsport extraligy přineslo změnu na čele tabulky. Novým lídrem je Hradec Králové po výhře 3:2 v...

Školačky pomáhaly kolabujícímu seniorovi. Dospělí je při tom míjeli

Statečné dívky ocenil starosta Ostravy-Jihu Martin Bednář.

Tři dívky ze Základní školy Kosmonautů 13 v Ostravě-Zábřehu pomohly seniorovi, který zkolaboval na ulici a sesunul se k...

V Kauflandu se plazila užovka. Prodejna po třech dnech otevře

Chycená užovka obojková.

Neškodnou užovku obojkovou odchytili v pátek ráno v prodejně Kaufland v Orlové. Kvůli výskytu hada byl market od...

Další z rubriky

Školačky pomáhaly kolabujícímu seniorovi. Dospělí je při tom míjeli

Statečné dívky ocenil starosta Ostravy-Jihu Martin Bednář.

Tři dívky ze Základní školy Kosmonautů 13 v Ostravě-Zábřehu pomohly seniorovi, který zkolaboval na ulici a sesunul se k...

Užovka z Kauflandu mohla přicestovat se zbožím. Původ určí testy DNA

Po třech dnech pátrání si užovky všiml zaměstnanec Kauflandu Pavel Kunc. Pak už...

Na více než tři dny uzavřela supermarket Kaufland v Orlové a na chvíli se stala asi nejznámějším tuzemským zvířetem....

Soud v Ostravě řeší zakázku na sečení trávy, obžalovaných je osm exradních

Sečení trávy v ostravském obvodu Jih se stalo pořádným problémem.

U Okresního soudu v Ostravě pokračuje další kolo hlavního líčení v kauze jedenáct let staré zakázky na sečení trávy v...

Najdete na iDNES.cz