Obliba regionálních zpráv roste. Televize chystají další pořady

  11:35aktualizováno  11:35
Jak si ve městě vybrat letní tábor, do které restaurace zajít, jak si uvařit místní specialitu či jak žijí místní celebrity, třeba ředitelka divadla. Stále více informací z Moravskoslezského kraje lidem servírují televize. A bodují. Se zprávami z měst i radami pro zdraví.

Regionálních televizí přibývá, v pondělí začala vysílat TV Pohoda. | foto: ČTK

Od dubna má svoji chvilku. Třiapadesátiletá Marie Bednaříková z Opavy si každou středu před pátou hodinou zapíná televizi a sleduje zprávy přímo ze svého města.

Televize, které vysílají z Ostravy a okolí

TV Polar Čtyřiadvacetihodinové vysílání moravskoslezské regionální televize odstartovalo v březnu.

Kromě zpravodajství a publicistiky z regionu přináší tipy na volný čas, představuje místní sběratele či radí, kam do restaurace. Polar je možné naladit na multiplexu 3, kanále 48.

Local TV Plus Televize s dosahem v Ostravě a širším okolí od Novojičínska a Karvinska až po Opavsko přináší informace z jednotlivých měst i pořady o cestování, zdraví či místních celebritách. Vysílá v regionálním multiplexu z vysílače v Klimkovicích na 59. kanále.

Televize Pohoda Od pondělí z Ostravy vysílá nová televizní stanice Pohoda. Jde o celoplošnou televizi. Je možné ji naladit na multiplexu 4, kanále 63.

"Vždycky se podívám, co je nového. Co se děje tady u nás. Internet už pro mě není a jinak se to nedozvím," pochvaluje si Bednaříková. Sleduje Opavský expres, pořad regionální televize Polar. Ta před čtyřmi měsíci spustila ostrý provoz čistě regionální televize. Celý den tam běží nejen zprávy či debaty nad aktuálním děním, ale také pořady pro děti, milovníky sportu i životního prostředí.

"Jen podle ohlasů na radnici víme, že zprávy z města lidé sledují. Když v dubnu začínaly, spousta nás oslovila s prosbou, jak si program naladit. Měli o pořad zájem. Jen u nás na webu je sledují stovky Opavanů," uvádí mluvčí opavské radnice Lada Dobrovolná.

Celodenní vysílání zabralo

I podle vedení samotné televize byl krok k celodennímu regionálnímu vysílání správným směrem. "Na základě detailního průzkumu můžeme říci, že většina obyvatel Moravskoslezského kraje už má Polar doma naladěný. Také víme, že informace z jejich okolí v té podobě, v jaké je Polar předává, je zajímají," komentuje první čtyři měsíce vysílání jednatel televize Jaroslav Korytář.

Počátkem června proběhl mezi osmi sty obyvateli kraje nezávislý průzkum, který ukázal, že téměř třiadvacet procent oslovených sleduje Polar několikrát týdně. Devětaosmdesát procent stanici Polar zná. K nejsledovanějším patří regionální zprávy a zpravodajské magazíny z jednotlivých měst. Kromě Opavy je to třeba Karviná, Havířov, Nový Jičín či Frýdek-Místek.

Zprávy, recepty a zdraví, to diváky zajímá

Diváky však zajímají i regionální recepty, Sportovní studio zaměřené na sportovní události v nejbližším okolí diváků a Talk show Petra Bohuše, jenž zpovídá místní osobnosti. "Také pořad Magazín TV Medicína o zdraví a zdravotnictví," dodává Jaroslav Korytář.

Právě pořad o zdraví boduje také v místní televizi Local TV Plus. "Největší ohlasy máme u pořadu Uzdravme se. Zpočátku šlo jen o besedu s nezávislým terapeutem, který v jednotlivých dílech mluvil o tom, co všechno člověk může pro své zdraví udělat. Teď jsme jej rozšířili i o návštěvu jednotlivých zařízení, kde lidé mohou o své zdraví pečovat," popisuje ředitel televize Local TV Plus Jiří Kubečka.

 Televize chce od září využít těsného sousedství kraje se Slovenskem a Polskem. "Jednáme o rozšíření informací o slovenskou a polskou část. Chtěli bychom tak podpořit turistický ruch a vzájemné kontakty zpoza hranice," dodal Kubečka. Jeho televize zatím pokrývá Ostravu a její širší okolí, do budoucna by chtěla pokrýt také Bruntálsko a Třinecko.

S vizí moderního a atraktivního zpravodajství z regionu teď vstupuje na trh i TV Pohoda (více o zahájení televize zde). "V prvních týdnech si necháváme dělat zpravodajství externě, do měsíce budeme mít vlastní tým. Pokryjeme celý Moravskoslezský kraj," slibuje podnikatel Radim Pařízek.

Nejčtenější

Havíři vyfotili v Beskydech medvěda. Stál od nás patnáct metrů, říkají

Medvěd v oblasti beskydské hory Smrk na Frýdecko-Místecku. (15. listopadu 2018)

Medvěda, který se pohybuje v oblasti beskydské hory Smrk, vyfotili dva muži. „Na ten zážitek nikdy nezapomeneme,“...

Nové tramvaje v Ostravě zlobí, část řidičů s nimi odmítá jezdit

V Ostravě už jezdí nové tramvaje.

Dvě desítky počítačem řízených tramvají firmy Stadler jezdí po Ostravě teprve od 1. listopadu, lidé už ale poznali,...

Obec na Frýdecko-Místecku upozorňuje na medvěda. Šelmu zachytila fotopast

Lidé natočili medvěda ve skiareálu na Trojáku

Upozornění na medvěda vyvěsila dnes na své webové stránky obec Ostravice. Šelmu zachytila fotopast v noci na dnešek v...

Svět podle Pastrňáka. Co dělá z kluka z Havířova hokejovou superstar?

David Pastrňák (88) z Bostonu útočí na branku Buffala kolem Rasmuse Dahlina.

I jeho blízcí dál žasnou, co všechno si David Pastrňák dovolí mezi machry v NHL. Nádherné akce, hattricky. Čeští...

Prodloužená Rudná začíná i končí v poli, dostaví ji snad v roce 2020

Prodloužená Rudná končí a dalších zhruba čtyři sta metrů už vede jen zpevněná...

Už tři roky je otevřená nová silnice I/11 mezi Ostravou a Opavou, která zklidnila dopravu v Hrabyni či Velké Polomi....

Další z rubriky

Mozek je líný. Musí se neustále trénovat, tvrdí trenérka paměti

Do kurzů Dagmar Maroszové chodí studenti, dospělí i senioři. Při lekcích...

Stres, netrpělivost a roztržitost – i kvůli tomu dnes lidé často zapomínají. Dagmar Maroszová z Třince je naopak učí,...

Povolební jednání? Už jsem nebyl politicky naivní, říká primátor Ostravy

Primátor Ostravy a lídr hnutí ANO Tomáš Macura získal jednoznačné vítězství v...

Po říjnových komunálních volbách nebylo sporu, že Ostravu povede další čtyři roky Tomáš Macura. Hnutí ANO, kterému byl...

Liberty je bez peněz, bojí se odbory. Možný kupec ostravské huti to popírá

Majitel Liberty House Sanjeev Gupta na návštěvě ostravské huti ArcelorMittal,...

Odboráři někdejší Nové huti se už delší dobu netají obavami, že společnost Liberty House, která má být novým majitelem...

Najdete na iDNES.cz