Třineckou výhru vystřelil Růžička. Olomouc reklamovala faul marně

8:08aktualizováno  8:08
Marek Růžička, útočník hokejových Ocelářů Třinec, propálil vše před sebou a v čase 62:19 rozhodl o výhře Ocelářů nad Olomoucí 2:1 v prodloužení. Domácí před tím marně reklamovali faul na Mikúše, který ztratil puk.

Momentka z utkání Olomouc - Třinec. | foto: Tomáš Frait, MF DNES

„V tom prodloužení to bylo štěstí,“ oddechl si třinecký trenér René Mucha. K možnému faulu Ocelářů, který měl podle domácích předcházet vítězné trefě, se nevyjádřil. „Neviděl jsem to,“ uvedl.

Podle něj Třinecké do hry dostaly přesilovky. Ostatně v jedné z nich Kopecký ve 40. minutě vyrovnal. „Závěr byl o bojovnosti. Za dva body jsme neskutečně rádi,“ dodal René Mucha.

Třinečtí porazili Olomouc poprvé v sezoně. Na desátém místě udrželi čtyřbodový náskok před jedenáctými Vítkovicemi.

„Ještě to bude šílené,“ řekl třinecký útočník Vladimír Svačina na téma boje o předkolo play-off. „Družstvo třeba udělá šňůru tří vítězných zápasů, jenže pak jednou prohraje a neposune se skoro vůbec nikam.“

Svačina upozornil, že se Třinečtí nemohou dívat kolem sebe. „Musíme hrát dobře, abychom si to play-off uhráli. Musíme jít do těch zápasů jako minule doma s Mladou Boleslaví, s odhodláním, snažit se být precizní vzadu.“

Oceláři nemají čas vydechnout. Už v neděli od 17.30 hrají v Chomutově a v pátek v 17.00 přivítají Karlovy Vary.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

David Lischka z Karviné (vlevo) stíhá Micka van Burena ze Slavie.
Po té mojí chybě bylo po zápase, řekl karvinský stoper Lischka

Karvinský stoper David Lischka po utkání se Slavií Praha přiznal, že proti tak kvalitnímu soupeři dosud nehrál.  celý článek

Martin Dostál z Bohemians (vlevo) a Bronislav Stáňa z Baníku Ostrava v souboji...
Bohemians - Ostrava 2:1, o výhře rozhodl Reiterův premiérový ligový gól

Fotbalisté Bohemians zvládli na domácím stadionu předehrávku desátého kola první ligy a vyhoupli se do první poloviny neúplné tabulky. Vítězství nad Ostravou...  celý článek

Karvinský Tomáš Mlotek se snaží projít přes kopřivnického Jana Hanuse, jehož...
Kopřivnickým házenkářům se v extralize se daří, ale hledají pivota

Házenkáři Kopřivnice v šestém kole extraligy porazili mistrovskou Duklu Praha 34:32. Předchozí porážka v Karviné tak s nimi neotřásla. Navázali na výborný...  celý článek