Momentka z utkání Olomouc - Třinec.

Momentka z utkání Olomouc - Třinec. | foto: Tomáš Frait, MF DNES

Třineckou výhru vystřelil Růžička. Olomouc reklamovala faul marně

• 0
Marek Růžička, útočník hokejových Ocelářů Třinec, propálil vše před sebou a v čase 62:19 rozhodl o výhře Ocelářů nad Olomoucí 2:1 v prodloužení. Domácí před tím marně reklamovali faul na Mikúše, který ztratil puk.

„V tom prodloužení to bylo štěstí,“ oddechl si třinecký trenér René Mucha. K možnému faulu Ocelářů, který měl podle domácích předcházet vítězné trefě, se nevyjádřil. „Neviděl jsem to,“ uvedl.

Podle něj Třinecké do hry dostaly přesilovky. Ostatně v jedné z nich Kopecký ve 40. minutě vyrovnal. „Závěr byl o bojovnosti. Za dva body jsme neskutečně rádi,“ dodal René Mucha.

Třinečtí porazili Olomouc poprvé v sezoně. Na desátém místě udrželi čtyřbodový náskok před jedenáctými Vítkovicemi.

„Ještě to bude šílené,“ řekl třinecký útočník Vladimír Svačina na téma boje o předkolo play-off. „Družstvo třeba udělá šňůru tří vítězných zápasů, jenže pak jednou prohraje a neposune se skoro vůbec nikam.“

Svačina upozornil, že se Třinečtí nemohou dívat kolem sebe. „Musíme hrát dobře, abychom si to play-off uhráli. Musíme jít do těch zápasů jako minule doma s Mladou Boleslaví, s odhodláním, snažit se být precizní vzadu.“

Oceláři nemají čas vydechnout. Už v neděli od 17.30 hrají v Chomutově a v pátek v 17.00 přivítají Karlovy Vary.